لزوم ارائه تسهیلات به فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی

  0
  64
  فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی

  نبی زاده با اشاره به لزوم اختصاص مشوق هایی برای معافیت مالیاتی و بیمه در حوزه صنعت چاپ، گفت: باید تسهیلاتی برای فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی تخصیص یابد و قوانین برای صادرات تسهیل شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، ناصر نبی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ امروز (۱۱ آبان) در مراسم بزرگداشت اهالی صنعت چاپ استان اظهار کرد: صنعت چاپ جزو سه صنعت مولد و پیشرو سطح جهان است و نقش عظیم و گسترده ای در جنبه های فرهنگی و صنعتی دارد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه صنعت چاپ از صنایع مادر است که به صنایع دیگر کمک می کند و ارزش افزوده در عرضه محصولات ایجاد می کند، گفت: صنعت چاپ اهمیت بالای در صادرات محصولات غیرنفتی دارد.

  وی با اشاره به نقش بی بدیل صنعت چاپ در  عرضه زیبا و ارزان آثار فرهنگی، افزود: در خراسان جنوبی ۶۰ چاپخانه و سه لیتوگرافی مشغول به فعالیت هستند.

   نبی زاده با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی برای صنعت چاپ وضعیت سختی را ایجاد کرده است، ادامه داد: افزایش هزینه ها، کمبود مواد اولیه، کمبود نقدیندگی برای بهسازی و بروز رسانی دستگاه ها و کاهش سفارشات شرایط دشواری برای فعالان عرصه صنعت چاپ استان ایجاد کرده است که انتظار می رود مسئولان از این صنعت حمایت داشته باشند.

   

  اختصاص مشوق هایی برای فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به لزوم اختصاص مشوق هایی برای معافیت مالیاتی و بیمه در حوزه صنعت چاپ گفت: باید تسهیلاتی برای فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی تخصیص یابد و قوانین برای صادرات تسهیل شود.

  وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت مناسب صنعت چاپ خراسان جنوبی، شایسته نیست که سفارش های چاپ از خارج استان تأمین شود.

  بیشتر بخوانید: برگزاری مراسم بزرگداشت اهالی صنعت چاپ خراسان جنوبی

   نبی زاده با بیان سابقه بیش از ۶۰ سال حوزه چاپ در استان، گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و همین‌طور همزمان شدن روز صنعت چاپ با ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع)، امکان برگزاری مراسم گردهمایی و همایش، طبق روال سال‌های گذشته وجود نداشت به همین دلیل مراسم تجلیل از فعالان این حوزه  امروز  برگزار شد.

  گفتنی است در پایان این مراسم از ۲۴ نفر از فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند با اهدای لوح سپاس تقدیر شد. فعالان صنعت چاپ خراسان جنوبیفعالان صنعت چاپ خراسان جنوبیفعالان صنعت چاپ خراسان جنوبی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − یازده =