صنعت چاپ استان البرز صنعتی رو به توسعه‌

  گفت و گو با محمد طاهری؛ رئیس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز

  0
  77
  صنعت چاپ استان البرز

  رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز درباره صنعت چاپ استان البرز معتقد است؛ منهای شرایط کرونا پتانسیل‌ های بسیاری در استان البرز برای رشد صنعت چاپ فراهم است. 

  محمد طاهری؛ رئیس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز وضعیت صنعت چاپ این استان را رو به صعود دانست و بیان داشت: استان البرز ازجمله استان‌ هایی است که به دلیل جمعیت میلیونی و وجود شهرک‌ های صنعتی همواره در زمینه‌ ی تولید و توسعه صنعتی رو به رشد بوده است؛ البته باید بگویم به دلیل شیوع بیماری کرونا در این دو سال اخیر با مشکلاتی مواجه بوده‌ ایم اما ان ‌شاء الله با برطرف شدن این بیماری شاهد بهبود وضعیت خواهیم بود. استان البرز جای کار بسیاری دارد و بعضی از چاپخانه‌ های ما سفارش ‌هایی از خارج ایران نیز دریافت می ‌کنند.

  وی در ادامه اظهار داشت: طی دو سال گذشته بعضی از چاپخانه‌ ها به‌ خصوص چاپخانه‌ های کوچک‌ تر کم‌ کار و مجبور به تعدیل نیرو شده‌ اند؛ اما در مجموع و منهای شرایط کرونا پتانسیل‌ های بسیاری در استان البرز برای رشد صنعت چاپ فراهم است.

   

  مشکلات صنعت چاپ استان البرز

  طاهری یکی از مهم‌ ترین مشکلات صنعت چاپ استان البرز را نزدیکی آن به تهران دانست و بیان داشت: بخش زیادی از کارهای چاپخانه‌ های استان از البرز خارج می‌ شود؛ کسانی که کارهای چاپی سفارش می‌ دهند بر این گمان هستند که چاپخانه‌ های استان تهران نسبت به استان البرز مجهزترند، این در حالی است که ما در استان البرز چاپخانه‌ های بسیار قوی و مجهزی داریم که قادر هستند تمامی مراحل کار را باقدرت انجام دهند.

  وی در ادامه افزود: مسئله‌ی دیگر نیز مربوط به رقابت‌ های چاپخانه‌ داران با یکدیگر است، چاپخانه‌ های استان تهران به دلایلی می‌ توانند قیمت‌ های کمتری ارائه دهند و به این ترتیب کارهای چاپی استان البرز را از آن خود کنند. اداره ارشاد و استانداری اما درصدد است تا با اندیشیدن تدابیر مربوط جلوی بیرون رفتن سفارش‌ های چاپی از منطقه را سد کند.

   

  بیشتر بخوانید: هشتمین جشنواره صنعت چاپ البرز برگزار شد

   رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در پایان آینده صنعت چاپ استان البرز را امیدوارکننده دانست و افزود: همان‌طور که اشاره کردم این استان زیرساخت‌های خوبی دارد و مهاجرپذیر نیز هست؛ استان البرز رو به توسعه است و جایی که توسعه وجود داشته باشد همه‌ی صنایع رشد خواهند کرد و صنعت چاپ استان البرز نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

  مطلب قبلیآتش سوزی انبار کارتن کارخانه ای در ماهدشت کرج
  مطلب بعدیایران غایب نشست اعضای برجام

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × یک =