صنعت چاپ استان تهران نیازمند تعامل با دنیا است

  گفت و گو با مصطفی رمضانی یکی از مدیران مجتمع چاپ هادی

  0
  74
  صنعت چاپ استان تهران

  مصطفی رمضانی گفت: متأسفانه مسئله اساسی امروز صنعت چاپ استان تهران و دیگر بخش های کشور؛ بی‌ کفایتی مسئولان دولتی است که در حال حاضر نیز تمامی ناکارآمدی‌ های خود را به گردن بیماری کرونا انداخته‌ اند.

  مصطفی رمضانی یکی از مدیران مجتمع چاپ هادی درباره وضعیت کنونی صنعت چاپ استان تهران به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ را به‌ طور کلی می‌ توان به چند بخش تقسیم کرد. با این وضعیت بخش تبلیغات و نشر آینده چندان خوبی نخواهند داشت اما در حوزه بسته‌ بندی هنوز امیدهایی وجود دارد.

  وی در همین رابطه افزود: همان‌ طور که می‌ دانید صنعت چاپ یک صنعت وابسته است به این معنا که تمام تولیدات در همه زمینه‌ ها به آن نیازمند هستند و چاپ از کاهش و افزایش تولیدات تأثیر می‌ پذیرد. در حال حاضر مجموعه چاپی ما سفارش‌ های کاری خود را دارد و در این بخش با مشکل چندانی روبرو نیستیم. مسئله حال حاضر ما در بخش تهیه مواد اولیه است و قیمت‌ هایی که هر لحظه در حال تغییر هستند.

  رمضانی ادامه داد: از آنجایی ‌که مجتمع چاپ و بسته‌ بندی هادی یک مجموعه کامل است و تمام‌ کارهای چاپ، پیش از چاپ و پس از چاپ را در خود چاپخانه انجام می‌ دهد نیازی به برون‌سپاری نداریم و به همین دلیل توانسته‌ ایم با توجه به مشکلات موجود به حیات خود ادامه دهیم.

  تعامل صنعت چاپ استان تهران با دنیا

  رمضانی در پایان خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که اینجا مطرح است عدم مدیریت صحیح دولت‌مردان ما است. برای اینکه بتوانیم از این بن‌بست اقتصادی بیرون بیایم باید همکاری خود با جهان را از سر بگیریم و بتوانیم به آرامش و صلح لازم برای مراوده تجاری با کشورهای مختلف برسیم. کشورهای اروپایی که ما مواد اولیه‌مان را از آنجا وارد می‌ کردیم به دلیل تحریم‌ بین‌المللی از کار کردن با ما سر باز می‌ زنند؛ متأسفانه مسئله اساسی امروز صنعت چاپ استان تهران و دیگر بخش های کشور بی‌ کفایتی مسئولان دولتی است که در حال حاضر نیز تمامی ناکارآمدی‌ های خود را به گردن بیماری کرونا انداخته‌ اند.

  مطلب قبلیصنایع کاغذ پارس هفت تپه و صادرات ۲۰ هزار تنی
  مطلب بعدیعدم ثبات قیمت ها بلای جان صنعت چاپ کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + 17 =