دریافت مالیات و عدم توجیه دولت

  گفت و گو با غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف

  0
  75
  شجاع دریافت مالیات

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف معتقد است؛ دریافت مالیات ‌زمانی در نظر عموم شهروندان قابل دفاع است که مردم بازخورد این به اصطلاح پول اجباری که می‌پردازند را در عرصه آموزش، رفاه، درمان و کلاً امور اجتماعی و فرهنگی زندگی خود مشاهده کنند.

  غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف در گفت و گو با چاپ و نشر آنلاین درباره مسئله مالیات بیان کرد: سوال اصلی اینجاست که آیا افزایش دریافت مالیات‌ قابل دفاع است؟ در کدامیک از کشورهای دنیا، افزایش درآمد مالیاتی دولت سیاستی محبوب است تا اینکه دولتی بخواهد به آن افتخار کند؟! این موضوع اظهر من الشمس است، همراه با هزینه مالی اضافی و اجباری به شهروندان تحمیل می ‌شود و دولت از این طریق، بخشی از بودجه خود را تأمین می‌کند.

   

  توجیهی برای دریافت مالیات

  وی افزود: باید توجه داشت دریافت مالیات ‌زمانی در نظر عموم شهروندان قابل دفاع است که مردم بازخورد این به اصطلاح پول اجباری که می‌پردازند را در عرصه آموزش، رفاه، درمان و کلاً امور اجتماعی و فرهنگی زندگی خود مشاهده کنند.

  شجاع ادامه داد: اکنون که دولت در سال گذشته تا کنون به افزایش حدود ۶۰ درصدی دریافت مالیات‌ از مردم افتخار می‌کند، باید توضیح دهد که در قبال این افزایش درآمد برای خود و افزایش هزینه برای مردم حقوق بگیر، کسبه، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع کوچک و متوسط، چه میزان و چند درصد در امور درمانی و آموزشی، رفاهی، مسکن، بهداشت و دیگر حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی افزایش خدمات و تسهیلات داشته است و مردم چگونه از افزایش مالیاتی که پرداخته‌اند متنفع خواهند شد.

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف تصریح کرد: در غیر این صورت و در شرایطی که آمار و اطلاعات روشنی از نحوه هزینه‌ کرد این افزایش درآمد دولت برای مردم وجود نداشته باشد، دفاع از سیاست جدید مالیاتی در دولت، چه سودی برای مردم دارد؟ دولت موفقیت در اجرای افزایش درآمد خود با این شیوه را مایه افتخار می داند ولی از نگاه مردم این نوع کارکرد افتخار محسوب نمی شود. حتماً دولت بابت ایجاد یک منبع جدید درآمدی از سازمان امور مالیاتیش تقدیر و تشکر و پاداش خواهد داد!

  دریافت مالیاتوی گفت: علاوه بر این، زمانی که دولت تصمیم می‌گیرد برای اداره کشور بیش از گذشته دست در جیب مردم کند، باید به خواسته ‌ها و تمایلات به حق اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن ها توجه بیشتری داشته باشد، نه اینکه کما فی‌السابق بر شیوه ‌های گذشته و چه بسا بدتر اصرار بورزد و عرصه اجتماعی را روز به روز بر مالیات‌ دهندگان تنگ‌تر کند!

  بیشتر بخوانید: مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان خواستار توجه دولت به تولیدکنندگان کاغذ شد

  شجاع اظهار داشت: اولویت‌ های یک دولت مالیات‌ بگیر باید تنها با مشورت و خواست مالیات‌ دهندگان تعیین شود، نه از منابع و مجاری دیگر و در پشت درب های بسته!

  وی در انتها خاطر نشان کرد: دولت باید شفاف سازی کند که در قبال این افزایش حدود ۶۰ درصدی دریافت مالیات‌ از مردم و…. در یک سال گذشته، چه میزان و به چه صورت خرج خواسته ها، تمایلات، رفاه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی  قشر مالیات دهنده شده است؛ در غیر این صورت سیاست جدید سازمان امور مالیاتی همچنان قابل دفاع نبوده و به مذاق شهروندان خوش نخواهد آمد.

  مطلب قبلینشست هیئت مدیره اتحادیه لیتوگراف، مهر و پلاک با حضور مدیرکل دفتر امور چاپ
  مطلب بعدیافتتاح خط تولید کاغذ در عراق

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.