استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران در صدر پیگیری ها

  گفت و گو با میر یونس جعفری؛ نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

  0
  99
  استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران گفت: طی دیدار با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر طرح استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران شدیم تا صنف مجبور به عضویت در اتحادیه‌های غیرمرتبط نباشند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ میریونس جعفری نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران با اشاره به دیدار این هفته هیئت مدیره اتحادیه با محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهرزاد دانش مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در این دیدار مطالبات و مشکلات صنف در بخش‌های مختلف را به دکتر جوادی منتقل کردیم که یکی از مهمترین آن‌ ها استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران بود که به عنوان یک مطالبه جدی مطرح شد.

   وی افزود: در زمینه استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران یکی از خواسته‌ های اصلی ما این است که اتحادیه ما بتوانند چاپخانه‌های اطراف تهران را نیز زیر پوشش خود قرار دهد تا بتوانیم به طور شایسته به مشکلات و دغدغه‌های صنفی دست‌اندرکاران این حوزه رسیدگی کنیم.

   

  رفع مشکلات با استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران

   جعفری با بیان اینکه گاهی دیده می‌شود چاپخانه‌ داران اطراف تهران مجبور به عضویت در اتحادیه‌های دیگر هستند، توضیح داد: تمام تلاش ما این است که یک ساعت‌فروش و طلاساز درباره صنعت چاپ نظر ندهد و فعالان این حوزه در اتحادیه تخصصی و حرفه‌ای خود عضویت داشته‌ باشند و تشکیل اتحادیه استانی می‌تواند تا حد زیادی این مشکلات را برای صنف مرتفع کند.

   وی با اشاره به پیگیری‌ های شش ماهه هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران درباره موضوع  استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران تهران عنوان کرد: در این مدت ما رایزنی‌هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌ایم و خوشبختانه دکترجوادی نامه مورد نظر در این زمینه را ارسال کرده و به زودی به نتایج خوبی دست پیدا خواهیم کرد.

   جعفری همچنین به طرح مشکل چاپخانه‌های کوچک در روزهای شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: بخش دیگری از صحبت‌های ما درباره چاپخانه‌های کم‌درآمد و کم‌کار بود که در بحران کرونا بود تا بتوانیم کمک‌های مالی خوبی برای آن‌ها بگیریم زیرا بسیاری از آ‌ن‌ها در تامین هزینه‌های جاری خود با مشکلات جدی روبرو هستند و رسیدگی به وضعیت آن‌ها را خواستار شدیم.

   وی تاکید کرد: به طور کلی اولویت کاری ما در سال جاری در اتحادیه چاپخانه‌داران رفع مشکلات و تامین ضرر و زیان و کمبودهایی است که صنعت چاپ طی یکسال گذشته با آن روبرو شده است تا بتوانیم با تامین وام‌های کم‌بهره به آن‌ها کمک کنیم.

  مطلب قبلیدوستان شیمی آسیاب
  مطلب بعدینیاز لوازم دیجیتال به بسته بندی های مناسب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده − 11 =