برپایی نمایشگاه صنعت چاپ و نشر قرآن کریم در عربستان

  0
  44
  صنعت چاپ و نشر قرآن کریم

  نمایشگاهی در زمینه معرفی صنعت چاپ و نشر قرآن کریم و فعالیت‌های مجمع چاپ قرآن ملک فهد در شهر ابها در منطقه عسیر عربستان دایر شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگراری عربستان، شعبه منطقه عسیر وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد اسلامی روز گذشته، ۲۰ مرداد نمایشگاهی با عنوان «قرآن شریف» را در مجتمع الرشید شهر ابها برگزار کرده است.

  نمایشگاه صنعت چاپ و نشر قرآن کریم که به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت با هدف برجسته‌ سازی و معرفی تلاش‌ های عربستان در زمینه نشر و چاپ قرآن کریم و بررسی ابزارها و روش‌ های خدمت به این کتاب مقدس، سازوکار چاپ و توزیع آن برگزار می‌ شود.

  صنعت چاپ و نشر قرآن کریمبازدیدکنندگان از نمایشگاه صنعت چاپ و نشر قرآن کریم با مراحل چاپ و ویژگی‌ های مجمع چاپ قرآن ملک فهد آشنا می‌ شوند.

  این نمایشگاه که در دو نوبت صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان است، شامل نمایشگرهایی است که شرح مفصلی از تاریخچه و مراحل تأسیس، آثار و خدمات مجمع ملک فهد در مدینه را نشان می‌دهد.

  همچنین معرفی برنامه‌ های دیجیتال وزارت اوقاف عربستان در گسترش معارف قرآنی و نمایش نشریات مجمع ملک فهد و نمونه‌هایی از نسخه‌های خطی و فن‌آوری‌ های نوین روز از دیگر بخش‌ های این نمایشگاه است.

  مجمع یا مجتمع ملک فهد ویژه نشر قرآن کریم، بزرگترین مجتمع انتشاراتی خاص قرآن در سراسر دنیا و جهان اسلام در مدینه واقع است. این مجتمع شهرک‌مانند در سال ۱۴۰۳ ق افتتاح شد. کار اصلی این مجمع، چاپ و انتشار قرآنی با خط عثمان طه، به نام «مصحف مدینه» است که قرآن‌شناسان رشته‌های کتابت، سجاوندی، رسم‌الخط، وقف و ابتدای قرآن کریم آن را دقیقاً بررسی و تأیید کرده‌اند. این مصحف بر مبنای مصحف قاهره تهیه شده که علمی‌ترین تصحیح و چاپ قرآن مجید در عصر حاضر است.

  صنعت چاپ و نشر قرآن کریمبیشتر بخوانید: کویت ضوابط چاپ و واردات قرآن را اعلام کرد

  از دیگر فعالیت‌های این مجمع، چاپ بهترین ترجمه‌های قرآن به زبان‌‌های گوناگون است. علاوه بر این، نشر قرآن به صورت ترتیل و خوش‌خوانی به کوشش بزرگترین استادان قرائت و ترتیل، در نوارهای کاست فراهم شده است. به طور کلی این شهرک قرآنی تا امروز صدها میلیون نسخه قرآن یا مصحف مدینه و ترجمه قرآن به زبان‌های مختلف را به چاپ رسانیده است.

  برپایی نمایشگاه صنعت چاپ و نشر قرآن کریم در عربستان

  مطلب قبلیراه اندازی مرکز تجمیع و بسته بندی محصولات صادراتی در البرز
  مطلب بعدی۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده در استان هرمزگان کشف شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − هفت =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.