۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده در استان هرمزگان کشف شد

  0
  90
  ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده

  با ورود دادگستری استان هرمزگان به موضوع ساماندهی کالاهای موجود در انبارهای بنادر و گمرکات تا کنون بیش از ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده در انبارها جهت رفع نیاز داخلی کشور، کشف و برای محتکران پرونده قضایی تشکیل شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایلنا، یکی از راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی شناسایی و انسداد بسترها و گلوگاه های فساد است از مصادیق مهم این موضوع می‌توان به چرخه معیوب و دارای اشکال واردات و صادرات و همچنین موضوع قاچاق کالا اشاره نمود که ما حصل آن دپوی کالاها در انبارهای بنادر، گمرکات و سازمان اموال تملیکی است.

  در همین راستا رئیس دستگاه قضا پیگیری ها و تاکیدات فراوانی را در زمینه ساماندهی این انبارها به مسئولان عالی قضایی جهت حفظ حقوق عامه و صیانت از بیت المال داشته اند که تا کنون نتایج مثمر ثمری را نیز در پی داشته است.

  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در جریان سفرهای استانی خود و بازدید از انبارهای گمرکات، بنادر و سازمان اموال تملیکی ضمن صدور دستورات ویژه به مسئولان قضایی استان ها جهت تسریع در تعیین تکلیف اموال موجود در انبارها بر پیگیری قضایی و اعلام جرم در زمینه ترک فعل های صورت گرفته توسط مسئولان ذیربط نیز تاکید کرده اند. ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده

  ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شدهرفع نیاز داخلی کشور با ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده

  استان هرمزگان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و دارا بودن بنادر متعدد و اسکله های صادراتی و وارداتی، اقدامات نافعی را در زمینه ساماندهی کالاهای موجود در انبارهای بنادر و گمرکات ترتیب داده است به طوری که با ورود دادگستری استان هرمزگان به این موضوع تا کنون بیش از ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده در انبارها جهت رفع نیاز داخلی کشور، کشف و برای محتکران پرونده قضایی تشکیل شد.

  در همین راستا با تلاش، نظارت و پیگیری دادگستری، اداره کل تعزیرات حکومتی و پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان، میزان یک هزار و ۲۴۱ تن کاغذ دپو شده در انباری واقع در شهر بندر عباس کشف و ضبط شد.

  با پیگیری های دادگستری استان هرمزگان و تشکیل پرونده برای شرکت احتکار کننده، این مجموعه به پرداخت جزای نقدی به مبلغ بیش از ۳۳ میلیارد ریال محکوم شد. ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده

  همچنین با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان به موضوع تعیین تکلیف کاغذهای دپو شده در انبارهای استان، ۲۷ هزارتن کاغذ دپو شده در ۱۴ انبار اطراف بندر شهید رجایی بندرعباس شناسایی و به ازای هر انبار یک پرونده تشکیل شد.

  ۴۰ هزار تن کاغذ نیز در گمرکات و بنادر استان کشف شد که ارزش تقریبی مجموع این محموله کاغذ حدود ۶۰میلیون یورو است.

  بیشتر بخوانید: افزایش قیمت کاغذ به دنبال افزایش قیمت جهانی

  گفتنی است با اقدامات صورت گرفته توسط دادگستری استان هرمزگان حجم خروجی محموله های کاغذ از این استان به میزان ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته به طوری که از ۲۰ فروردین ماه سال جاری تا تاریخ ۲۸ تیرماه، میزان ۱۲۱ هزار تن محموله کاغذ از مبدا بندرعباس به انبارهای مقصد حمل و از میزان ۱۴۸ هزار تن محموله اظهار شده به انبارهای بنادر به گمرک میزان ۱۳۲ هزار تن ترخیص شده است.

  ۶۷ هزار تن کاغذ دپو شده در استان هرمزگان کشف شد

  مطلب قبلیبرپایی نمایشگاه صنعت چاپ و نشر قرآن کریم در عربستان
  مطلب بعدیمشکل اصلی بازار ملزومات صنعت چاپ، عدم نقدینگی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده + 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.