قول‌های عملی نشده دولت و رکود صنعت چاپ

  گفت و گو با منصور جوادی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران، خطاطان و نقاشان کرج

  0
  73
  رکود صنعت چاپ

  چاپخانه‌های استان البرز از پتانسیل‌های بالایی برای رشد برخوردار هستند اما گرانی مواد اولیه و مشکلاتی که تحریم‌ها برای این صنعت به وجود آورده‌اند مانع پیشرفت این حوزه شده و زمینه‌ی تعطیلی بسیاری از چاپخانه‌های استان را نیز فراهم کرده است. رکود صنعت چاپ تحت تاثیر چنین مشکلاتی رو به زوال است.

  منصور جوادی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران، خطاطان و نقاشان کرج وضعیت صنعت چاپ استان البرز را رو به افول توصیف کرد و افزود: صنعت چاپ در استان البرز با مشکلات فراوانی روبرو است. بیماری کرونا و تعطیلی‌های طولانی نیز رکود صنعت چاپ را  ایجاد کرده‌اند.

  جوادی یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ این استان را خارج شدن کارهای چاپی از آن عنوان کرد و گفت: در مورد مسئله بیرون رفتن کارهای چاپی از استان و جلوگیری از این امر جلسات زیادی با اداره ارشاد و استانداری داشتیم اما متأسفانه تاکنون نتیجه‌ای‌ نگرفته‌ایم.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران کرج در ادامه اظهار داشت: چاپخانه‌های استان البرز از پتانسیل‌های بالایی برای رشد برخوردار هستند اما گرانی مواد اولیه و مشکلاتی که تحریم‌ها برای این صنعت به وجود آورده‌اند مانع پیشرفت این حوزه شده و زمینه‌ی تعطیلی بسیاری از چاپخانه‌های استان را نیز فراهم کرده است.

  بیشتر بخوانید: صنعت چاپ استان البرز صنعتی رو به توسعه‌

  دلایل رکود صنعت چاپ

  وی درباره فعالیت‌های اتحادیه چاپخانه‌داران کرج بیان داشت: هم‌اکنون اعضای دارای جواز در اتحادیه چاپخانه‌داران کرج به 700 عضو می‌رسند، البته در حدود 200 نفر نیز برای گرفتن جواز اقدام کرده‌اند که در حال انجام مراحل اداری برای اعطای جواز به آن‌ها هستیم. اتحادیه علاوه بر فعالیت‌هایی همچون صدور جواز، بازدیدهایی نیز از چاپخانه‌های استان انجام داده و با گرفتن گزارش‌های تصویری سعی در حل مشکلات این مراکز داشته است، ما در همین راستا نیز جلسات زیادی با اداره ارشاد و مسئولان امر داشته و به بیان مشکلات و خواسته‌های چاپخانه‌داران پرداخته‌ایم.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران کرج ارائه‌ی تسهیلات بانکی و دولتی را برای به‌روزرسانی صنعت چاپ استان ضروری دانست و اظهار داشت: همان‌طور که اشاره کردم بیماری کرونا مشکلات زیادی برای چاپخانه‌ها ایجاد کرده است؛ دولت نیز در این خصوص قول همکاری و اعطای تسهیلات ویژه‌ای به چاپخانه‌داران داده بود که متأسفانه تا این لحظه در حد حرف و وعده‌های عملی نشده باقی‌مانده است.

  رکود صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + هفده =