بیان مشکلات در همایش صنعت چاپ استان سمنان

  0
  63
  همایش صنعت چاپ استان سمنان

  همایش صنعت چاپ استان سمنان روز شنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به میزبانی گرمسار برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در این همایش یک روزه معاون فرهنگی و رسانه ای این اداره کل به همراه جمعی از فعالان صنعت چاپ استان سمنان و نیز فعالان فرهنگی هنری شهرستان گرمسار حضور داشتند.

  در همایش صنعت چاپ استان سمنان تعدادی از پیشکسوتان و فعالان صنعت چاپ استان سمنان با اشاره به توانمندی های این صنعت در این استان، برضرورت حمایت از صنعت چاپ و رفع موانع و مسایل و مشکلات فعالان چاپ تاکید کردند. همایش صنعت چاپ استان سمنان

  فعالان صنعت چاپ استان سمنان با بیان دغدغه های خود به طرح راهکارهای توسعه این صنعت پرداختند و با اشاره به خسارت های کرونا به فرهنگ و هنر، خواستار حمایت های بیشتر از صنعت چاپ شدند.

  فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در همایش صنعت چاپ استان سمنان با تبریک روز صنعت چاپ، از دست اندرکاران برگزاری این همایش تقدیر کرد و خواستار حمایت از حوزه فرهنگ و هنر به ویژه رفع مسایل و مشکلات فعالان حوزه صنعت چاپ در این استان شد.

  بیشتر بخوانید: مراسم تجلیل از فعالان چاپ استان قزوین برگزار شد

  فلاح  با اشاره به محدودیت شدید اعتبارات دولتی، تبصره 17 را بهترین امکان در خصوص استفاده از اعتبارات آن برای توسعه فعالیت ها دانست و گفت: مسئولان موسسه های فرهنگی استان سمنان اگر طرحی خوب برای فعالیت فرهنگی هنری دارند می توانند آن را در سامانه «سکو» بارگداری کنند تا ابتدا در کمیته استانی و سپس ذر کمیته کشوری امکان حمایت از این طرحها فراهم شود.

  وی، تبصره 17 را طرح حمایت از موسسه های فرهنگی هنری مصوب مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار داشت: کارگروهی متشکل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، طرح ها را بررسی و بهترین طرح ها را مورد حمایت مالی قرار می دهند.

  وی گفت: این موضوع بسیار مهم در شرایطی است که اعتبارات دولتی برای فعالیت های فرهنگی خارج از این چارچوب بسیار محدود است و موسسات استانی برای روشن نگه داشتن فعالیت های فرهنگی از این طریق فعالیت هایی را پیشنهاد دهند و جامعه را از فعالیت های خود بهره مند نمایند.

  فلاح در ادامه با تشکر از برگزار کنندگان همایش صنعت چاپ در گرمسار، روز صنعت چاپ را به فعالان این صنعت در استان سمنان تبریک گفت و افزود: این همایش با هدف بررسی ظرفیت ها، موانع پیش رو و راههای توسعه این صنعت برگزار شده است که جای تقدیر دارد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با مروری بر اتفاق ها و فعالیت های فرهنگی هنری انجام شده در 14 ماه اخیر در شهرستان گرمسار، از حمایت های نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان و نیز فرماندار گرمسار از برگزاری این برنامه ها تقدیر کرد. همایش صنعت چاپ استان سمنان

  فلاح با اشاره به اختصاص اعتبار در سفر ریاست جمهوری به مجتمع های فرهنگی هنری شهرهای ایوانکی و آرادان نیز اظهار داشت: در این سفر پس از 10 سال اعتبار به این مجتمع ها اختصاص یافت و این پروژه ها را در ردیف پروژه های نیمه تمام قرار داد.

  وی با اشاره به اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار از سوی مطهری نماینده شهرستانهای گرمسار و آرادان به امر تعمیر و تجهیز مجتمع های فرهنگی هنری افزود: این اقدام شایسته نیز در 10 سال اخیر از سوی یک نماینده بی سابقه بوده است و جای تشکر دارد.

  همایش صنعت چاپ استان سمنان با هدف بررسی مسایل و مشکلات و تجلیل از پیشکسوتان این عرصه در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب تابان گرمسار برگزار شد. همایش صنعت چاپ استان سمنان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 − دوازده =