مدیر چاپخانه زارع؛ آینده‌ای روشن برای صنعت چاپ استان بوشهر

  گفت و گو با محمود زارع مدیر چاپخانه زارع

  0
  63
  چاپخانه زارع

   مدیر چاپخانه زارع: یکی از اقداماتی که می‌توان برای بهبود وضعیت صنعت چاپ استان انجام داد ایجاد یک مرکز برای ارائه خدمات تکمیلی با سرمایه خود چاپخانه‌داران استان است که بتواند نیازهای چاپ و بعد از چاپ استان را تأمین کند.

  محمود زارع مدیر چاپخانه زارع است. چاپخانه زارع از سال 1364 فعالیت خود را در صنعت چاپ آغاز کرد. این مجموعه در حال حاضر در رسته‌های مختلفی همچون چاپ دیجیتال وکارتن‌سازی فعالیت می‌کند.

  وی درباره وضعیت صنعت چاپ استان بوشهر به چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در استان بوشهر در رسته نشر کتاب و نشریات وضعیت مطلوبی ندارد و می‌توان گفت که فعالیت‌هایش در این بخش تعطیل‌شده است؛ اما در صنعت بسته‌بندی ما توانستیم فعالیت‌های خوب و مؤثری داشته باشیم؛ در حال حاضر فله فروشی منسوخ‌شده است و برای جلب مشتری‌ها ما باید بسته‌بندی‌های شکیل و قابل قبولی ارائه دهیم؛ به همین دلیل می‌توانیم با سرمایه‌گذاری و کار در این رسته جان دوباره‌ای به صنعت چاپ ببخشیم.

  چاپخانه زارعزارع در ادامه افزود: با ورود اینترنت به دنیا صنعت چاپ نیز دگرگون شد، بسیاری از کارها و فرم‌های اداری که به‌وسیله چاپ انجام می‌شد هم‌اکنون به‌وسیله نرم‌افزارهای کامپیوتری انجام می‌شود. این موارد بازار این حوزه را تحت‌الشعاع قرار داده است و ما نیز باید با این تغییرات و دگرگونی‌ها خود را هماهنگ کنیم. باید بگویم در بخش صنعتی این حوزه هرروز بهتر از پیش می‌شود.

  مدیر چاپخانه زارع اظهار داشت: استان بوشهر به دلیل وضعیت جغرافیایی که دارد ازنظر حمل‌ونقل با مشکلاتی مواجه است، به این صورت که فرستادن و دریافت کار به استان‌های دیگر مشکل است؛ از طرفی نیروی کار در استان بوشهر کم است، نیاز به آموزش نیروی کار در این بخش از نکاتی است که باید به آن پرداخته شود. چاپخانه‌های استان تهران زیاد هستند و با یکدیگر تعامل نیز دارند، همین موضوع باعث می‌شود تا از یکدیگر یاد بگیرند، چیزی که در استان ما وجود ندارد؛ اینجا تقریباً همگی به‌صورت سنتی به فعالیتشان ادامه می‌دهند.

  زارع افزود: یکی از اقداماتی که می‌توان برای بهبود وضعیت صنعت چاپ استان انجام داد ایجاد یک مرکز برای ارائه خدمات تکمیلی با سرمایه خود چاپخانه‌داران استان است که بتواند نیازهای چاپ و بعد از چاپ استان را تأمین کند.

  مدیر چاپخانه زارع:ناگزیر از خروج سفارشات استان هستیم

  مدیر چاپخانه زارع  یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت چاپ  را بی‌ثباتی قیمت دلار و قوانین کشور دانست و اظهار داشت: ما بر اساس قیمت ارز معمولاً برنامه‌ریزی می‌کنیم و هزینه‌ها را محاسبه می‌کنیم؛ اما تغییر در قوانین و قیمت ارز باعث می‌شود تا نتوانیم برنامه‌ی دقیق و قابل‌اجرا داشته باشیم.

  چاپخانه زارعبیشتر بخوانید: نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال در تیر ماه برگزار می‌ شود

  وی در مورد چگونگی وضعیت سفارش‌های استان بوشهر بیان داشت: در عصر جدید به دلیل ورود اینترنت و ورود رقبای جدید به بازار ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که سفارش‌ها از استان خارج نشود. چاپخانه‌ها باید بتوانند خود را از لحاظ قیمت، کیفیت و خدمات با نیازهای روز بازار هماهنگ کنند و اگرنه نمی‌توانند در بازار رقابت باقی بمانند. این موضوع مانند این است که شما مغازه راه‌اندازی کنید و انتظار داشته باشد همه تنها از شما خرید کنند که انتظار نا به‌جایی است؛ در هر صنفی شما اگر بتوانید خود را با تغییرات و نیازها هماهنگ کنید صد در صد موفق خواهید شد.

  چاپخانه زارعزارع در پایان آینده صنعت چاپ در استان بوشهر را روشن و امیدوارکننده دانست و افزود: صنعت چاپ با وجود همه مشکلاتی که این روزها دارد آینده روشنی خواهد داشت؛ اگر ما به‌عنوان فعالان این حوزه بتوانیم نیازهای بازار را شناسایی و خودمان را با تغییرات هماهنگ و همگام کنیم.

  چاپخانه زارع

  مطلب قبلیJybe اپلیکیشنی متصل به رستوران های دارای بسته بندی دوستدار زمین 
  مطلب بعدینمایشگاه بین المللی ماشین آلات چاپ و بسته بندی و صنعت چاپ در تبریز برگزار می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده − هشت =