بهارانه کتاب بعد از سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب برگزار می شود

  گفت و گو با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  38
  رئیس نمایشگاه کتاب تهران

  برگزاری سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب و بهارانه کتاب با فاصله زمانی اندک

  احمد‌وند از برنامه ‌ریزی برای برگزاری بهارانه کتاب خبر داد و گفت: هدف‌ گذاری شده، بیستمین طرح فصلی ـ بهارانه کتاب ـ با فاصله زمانی اندک از سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب برگزار شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ یاسر احمد‌وند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره زمان برگزاری طرح بهارانه کتاب، همزمان و یا بعد از سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: تلاشمان بر این بود تا این دو رویداد فرهنگی کتاب‌ محور را هم زمان برگزار کنیم اما احتمالا از نظر فنی امکان برگزاری آن‌ ها را نداریم.

  سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب

  وی افزود: هدف ‌گذاری شده، بیستمین طرح فصلی ـ بهارانه کتاب ـ با فاصله زمانی اندک از سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران برگزار شود.

   گفتنی است؛ 29 آبان‌ ماه سال 1400 نخستین طرح فصلی کتاب در دولت جدید، به همت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد. این طرح نوزدهمین دوره از مجموعه این طرح حمایتی محسوب می ‌شود. مهم ‌ترین تفاوت این طرح با ادوار گذشته، رویکرد عدالت‌ فرهنگی بود که با مشارکت قابل‌توجه و بی ‌سابقه کتاب ‌فروشی ‌ها همراه شد.

  سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب۹۸۰ کتابفروش از سراسر ایران در این طرح مشارکت کردند. از دیگر رویکرد‌های این طرح، تعیین دو بازه زمانی بود؛ کتاب ‌فروشی‌ های مناطق کمتر برخوردار، 10 روز میزان پاییزه کتاب بودند در‌حالی‌که در دیگر مناطق کشور این طرح، چهار روز برگزار شد. با پایان این دوره از طرح ‌های حمایتی 425 هزار نسخه کتاب به ارزش 28 میلیارد تومان فروخته شد.

  بیشتر بخوانید:سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای ناشران کوچک

  سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتابسی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز بعد از دو سال وقفه به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، به‌مدت 10 روز از 21 تا 31 اردیبهشت‌ماه با دو شیوه حضوری در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) و مجازی در قالب سامانه فروش ketab.ir برگزار می ‌شود.

  مطلب قبلیبسته شدن یک کارگاه تولید و بسته بندی آب میوه
  مطلب بعدینرخ‌ گذاری محصولات چاپی براساس افزایش 60 درصدی دستمزدها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + 10 =