استفاده از هوش مصنوعی برای جلوگیری از قاچاق کتاب

  0
  49
  هوش مصنوعی

  سیدعلی یزدی خواه، بهره گیری از هوش مصنوعی و نظارت بر حسن اجرای قوانین برای پیشگیری از قاچاق کتاب را ضروری دانست و درعین حال بر توسعه اخلاق حرفه ای در بازار نشر تاکید کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، سید‌علی یزدی‌خواه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که در رصد کتاب‌های کپی یا محتواهایی که به سرقت می‌روند دچار ضعف هستیم، عنوان کرد: با این وجود امیدواریم از طریق توسعه فناوری از‌‌جمله فناوری «هوش مصنوعی» بتوانیم به رصد بهتر تخلفات در حوزه صنعت نشر بپردازیم؛ البته رسیدن به چنین پیشرفتی زمان می‌برد.

  هوش مصنوعییزدی‌خواه افزود: در بعضی موارد مجازات‌هایی برای جرایم تعیین شده است که بازدارنده نیست و موجب جسور شدن متخلفان و ارتکاب دوباره جرم می‌شود.

  بیشتر بخوانید:دوره کارگاه‌ های آموزشی «خدمات چاپ و نشر کتاب» برگزار می شود

   

  هوش مصنوعی هوش مصنوعی و اصلاح قوانین نشر 

  وی تاکید کرد: اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اصلاح قوانین حوزه نشر،  پیشنهادی به مجلس بیاورد با کمال میل آمادگی داریم موضوع را پیگیری کنیم و به نتیجه برسانیم.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم ادامه داد: علاوه بر لزوم افزایش نظارت بر اجرای قانون، یکی دیگر از اقداماتی که باید در راستای مبارزه با قاچاق کتاب و اجرای قانون کپی‌رایت انجام شود، توسعه اخلاق حرفه‌ای در میان اهالی صنعت نشر است.

  هوش مصنوعییزدی‌خواه درباره وضعیت عمومی صنعت نشر گفت: ممکن است به نظر برسد بازار نشر با توجه به تورم فزآینده و خارج شدن کتاب از سبد هزینه‌ بعضی خانوارها سقوط کرده است اما این‌گونه نیست. این صنعت از حیث هزینه‌های تمام‌شده نظیر چاپ، کاغذ، طراحی و … هنوز توجیه اقتصادی دارد.

  مطلب قبلیپلمپ ۴ واحد تولید بسته بندی غیرمجاز
  مطلب بعدیتولیدکنندگان کاغذهای بازیافتی آلمان چشم انتظار صادرات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × دو =