ناشران شرکت‌ کننده در نمایشگاه کتاب ابوظبی مشمول معافیت مالی

  0
  69
  ناشران نمایشگاه کتاب تهران

  ناشران عرب و غیر عرب شرکت‌ کننده در نمایشگاه کتاب ابوظبی از پرداخت اجاره غرفه‌ ها و سایر هزینه‌ های شرکت در این نمایشگاه معاف شدند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روزنامه الیوم‌ السابع- اداره فرهنگ و گردشگری ابوظبی اعلام کرد که همه ناشران شرکت‌ کننده در سی ‌امین دوره نمایشگاه بین ‌المللی کتاب ابوظبی که هم اکنون در حال برگزاری است از پرداخت اجاره غرفه‌ ها و سایر هزینه‌ های حضور در نمایشگاه معاف هستند.

  محمد المبارک، رئیس این اداره خطاب به خبرنگاران گفت «هدف از این طرح حمایت از صنعت نشر است؛ خصوصا در شرایط دشوار کنونی و خسارت‌هایی که این صنعت پس از همه‌گیری متحمل شده است.»

  وی در ادامه افزود «برگزاری نمایشگاه کتاب یکی از مهم‌ترین اقدامات ما در صنعت نشر است که با سیاست‌های ما برای تقویت جایگاه ابوظبی به مثابه یک مرکز جهانی گفت‌وگوی بین فرهنگ‌ها و تبادل علم همسو و هماهنگ شده است.»

  662 ناشر خارجی در نمایشگاه کتاب ابوظبی

  نمایشگاه کتاب ابوظبی که یکی از بزرگ‌ ترین نمایشگاه‌ های کتاب در منطقه حاشیه خلیج فارس است از روز یکشنبه با حضور بیش از 889 غرفه‌ دار از 46 کشور مختلف به صورت مجازی و حضوری در پایتخت امارات متحده افتتاح شده که از میان آن‌ها 662 غرفه متعلق به ناشران خارجی و227 غرفه برای ناشران داخلی است. این نمایشگاه با حضور تلفیقی نمایشگاه کتاب فرانکفورت تا 29 ماه میلادی سال جاری به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

  سعود الحوسنی، وکیل این اداره نیز خاطرنشان کرد «این اقدام نمایشگاه کتاب ابوظبی در جهت کاهش بار مالی از روی دوش ناشرانی است که در این شرایط سخت دوام آورده‌اند و نیز ایمانی راسخ به بخش‌های مختلف صنعت نشر که در حکم بازیگران واقعی در ساختن نسل‌ های آینده علاقه‌ مند به فرهنگ و مطالعه هستند و این حمایت نیز جایگاه ابوظبی را به عنوان قبله فرهنگی ناشران و نویسندگان بیش از گذشته تقویت خواهد کرد.»

  مطلب قبلیافزایش فروش کاغذ تست لاینر و فلوتینگ
  مطلب بعدیپیش ثبت نام نمایشگاه چاپ تهران آغاز شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × سه =