واردات اروپا از ایران ۲۹ درصد رشد کرد

  0
  57
  واردات اروپا

  یورو استات از تجارت حدود ۵ میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ خبر داد و آلمان، ایتالیا و هلند را به ترتیب بزرگترین شرکای تجاری ایران در میان اعضای این اتحادیه معرفی کرد. واردات اروپا از ایران نیز با رشد چشمگیری همراه بوده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از جام جم آنلاین، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی را ۴.۸۶۳ میلیارد یورو اعلام کرد.

  مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۱ با رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ۱۲ ماهه سال ۲۰۲۰ کل مبادلات دو طرف ۴.۴۵۸ میلیارد یورو اعلام شده بود.

  بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سال ۲۰۲۱ با رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از ۳.۷۴۵ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۰ به ۳.۹۴۱ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۱ رسیده است.

  بیشتر بخوانید:خداحافظی با چاپ پول در دولت سیزدهم

  رشد واردات اروپا از ایران

  واردات اروپا از ایران در سال ۲۰۲۱ نیز رشد قابل توجه ۲۹ درصدی داشته و به ۹۲۲ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در سال قبل از آن ۷۱۳ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

  در میان کشور‌های اروپایی آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران در سال ۲۰۲۱ بوده است به طوری که حدود یک سوم تجارت ایران و اتحادیه اروپا با این کشور بوده است. آلمان در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱.۴۴۹ میلیارد یورو کالا به ایران صادر و ۲۷۴ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. مجموع تجارت این کشور با ایران ۱.۷۲۳ میلیارد یورو بوده است.واردات اروپا 

  ایتالیا با تجارت ۶۲۸ میلیون یورویی دومین شریک تجاری ایران بوده و ۴۵۰ میلیون یورو کالا به ایران صادر و ۱۷۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. هلند با تجارت ۴۸۱ میلیون یورویی در رتبه سوم قرار داشته است. این کشور در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۴۴۳ میلیون یورو کالا به ایران صادر و ۳۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. واردات اروپا

  مطلب قبلیبروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و کاربردهایشان
  مطلب بعدیاعتراض به ثبت ‌نام دستفروشان کتاب در سامانه «سامان ‌بازار»

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.