استقبال از نذر کتاب در روز عاشورا

  0
  43
  نذر کتاب

  غرفه نذر کتاب همزمان با عاشورای حسینی توسط شهرداری و شورای شهر نوشهر و نشر ناسنگ برپا شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از قدس آنلاین، «نذر» کمک کردن به نیازمند است؛ حالا آن نیازمند فقیر باشد، بیمار باشد، پرنده‌ای زخمی باشد، یک زندانی بدهکار باشد، یا خسته‌ای تنها که نیازمند لبخندی محبت‌آمیز است. نذر میان جوامع خردمند و اهل دل از دیرباز رواج داشته و یکی از مفاهیم برجسته و سترگ در تمدن اسلامی است تا جایی که برخی از ابواب فقهی به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

  اهالی خرد و فهم معتقدند که با توجه به اقتضائات عصر جدید می‌توان به مقوله نذر سمت و سوی جدیدی داد و آن را در مسیرهای بخردانه‌تر هدایت کرد. با توجه به شرایط این دهه شاید یکی از بهترین نذرها «نذر کتاب» باشد که همانا سیراب کردن تشنگان دانایی و نیازمندان دانش است.

  نذر کتابنذر کتاب؛ یک سنت حسنه

  اکنون چند سالی است که نذر کتاب بدل به یک سنت حسنه شده و در مناسبت‌های مختلف توسط برخی دغدغه‌مندان پیگیری می‌شود. روز گذشته در عاشورای سال ۱۴۰۱ انتشارات ناسنگ نیز با نذر کتاب تصمیم گرفت تا ضمن تقدیم هدیه‌ای ماندگار به علاقه‌مندان فرهنگ، به‌قدر سهم خود گامی در جهت انتقال هرچه بیشتر فرهنگ حیات‌بخش عاشورایی و اشاعه بیش از پیش شعور حسینی بردارد.

  نذر عاشورایی کتاب توسط شهرداری و شورای شهر بندری نوشهر و انتشارات ناسنگ با هدف ادای دین به رسالت عاشورایی خود، انتقال فرهنگ عاشورایی، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بریدن از دنیای مجازی و آشتی با کتاب، این مهربان همیشگی، در راستای حمایت از اهل قلم، شناساندن بضاعت‌های علمی و تحقیقی شهرستان و استان به همشهریان و… صورت گرفت.

  نذر کتاببیشتر بخوانید: تاسیس کتاب فروشی در مکان مسکونی

  با حمایت شهرداری و شورای شهر نوشهر غرفه کتاب در خیابان انقلاب نوشهر برپا و ۵۲ عنوان کتاب از نویسندگان بومی شهرستان نوشهر در موضوعات ادبیات پایداری، ادبیات تخصصی، شعر، داستان، تاریخ کجور و شعر بومی به مخاطبان اهدا شد. این نذر با استقبال بسیار مناسب مردم و بویژه حاضران در هیأت‌های عزاداری صورت گرفت. شهردار نوشهر نیز در این غرفه حضور پیدا کرد.

  مطلب قبلیاستقبال 350 شرکت داخلی و خارجی از بیست ‌و ‌نهمین نمایشگاه بین ‌المللی چاپ
  مطلب بعدیبازاریابی الکترونیک به‌ صرفه‌ ترین تبلیغ کسب و کارها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + 16 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.