تاسیس کتاب فروشی در مکان مسکونی

  0
  87
  کتاب فروشی

  یاسر‌احمد‌وند، درباره اقدامات معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تحقق بند‌ج ماده 92 قانون ششم توسعه با موضوع «تعرفه فرهنگی و کاربردی فرهنگی» برای فعالان حوزه نشر و کتاب‌ فروشی، از تشکیل ستاد ویژه در این معاونت خبر داد و گفت: فراخوان ثبت‌نام در این سامانه به‌زودی اعلام خواهد شد تا ذی‌نفعان و مشمولان با ثبت‌نام از مزایای این مصوبه قانونی بهره‌مند شوند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، یاسر احمد‌وند، درباره همراهی شهرداری‌‌ها برای تحقق کامل قانون «تعرفه فرهنگی و کاربری فرهنگی»، موضوع بندج ماده 92 قانون ششم توسعه در مناطق مختلف کشور، گفت: شهر‌داری‌ها در تهران و سایر مناطق کشور، همراهی دارند؛ باید برخی موانع قانونی برطرف شود. مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوشبین است تا شهر‌داری تهران و سایر شهر‌های کشور در اعطای تسهیلات و دیگر امکانات برای فعالیت‌های فرهنگی، همکاری حداکثری داشته باشد و مسیر هموار شود.

  کتاب فروشی کتاب فروشی

  وی افزود: آئین‌نامه اجرایی بند‌ج ماده 92 قانون ششم توسعه، 30 خرداد‌ماه سال 1400 تصویب و 1‌تیر‌ماه همان سال ابلاغ شد. آئین‌نامه این بند قانونی درجریان تغییر دولت، مصوب شد؛ بنابراین فرصت اجرایی پیدا نکرد. وزارت فرهنگ و ارشاد دولت سیزدهم به طراحی یک سامانه مکلف شده است تا فعالان، ذی‌نفعان و بهره‌برداران به ثبت‌نام اقدام کنند؛ به همین منظور ستادی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تشکیل شده است؛ به‌زودی این سامانه طراحی و در دسترس قرار خواهد گرفت. بخش‌های دیگر وزارتخانه باید همکاری لازم را داشته باشند.

  معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  فراخوان ثبت‌نام در این سامانه به‌زودی اعلام خواهد شد تا ذی‌نفعان و مشمولان با ثبت‌نام از مزایای این مصوبه قانونی بهره‌مند شوند. امید‌‌واریم دیگر دستگاه‌ها موضوع بند ج ماده 92 قانون ششم توسعه، همکاری لازم را داشته باشند تا موانع برای توسعه کتاب‌‌فروشی و نشر مرتفع شود.

  کتاب فروشی

  کتاب فروشیصدور مجوز کتاب فروشی خانگی

  احمدوند، درباره تاثیر‌گذاری صدور مجوز مشاغل خانگی برحوزه نشر با وجود 22 هزار پروانه نشر، بیان کرد: صدور پروانه و مجوز برای فعالیت‌های فرهنگی به‌طور طبیعی با مجوز‌ برای فعالیت‌های صرفا اقتصادی، تفاوت دارد؛ به‌عبارت دیگر فرد متقاضی ورود به فعالیت‌های فرهنگی باید دارای صلاحیت باشد. الزامات اخذ صلاحیت‌‌های فرهنگی در صدور مجوز‌ها، حذف نشده است و کماکان توانایی‌ و تائید صلاحیت‌های فرهنگی باید وجود داشته باشد. اما فرآیند‌های اجرایی باید تسهیل و تسریع شود.

  کتاب فروشی کتاب فروشی

  بیشتر بخوانید: فعالیت یک هزار و 442 ناشر در استان قم

  وی درباره برنامه‌های وزارتخانه برای اجرای اهداف بند «ز» تبصره «۹» ماده‌‌ واحده قانون بودجه ـ بودجه فرهنگی دستگاه‌ها ـ بیان کرد: امید‌وارم امکان جدیدی که در لایحه بودجه برای حوزه فرهنگ فراهم شده با موفقیت در اجرا، برکات و نتایجی نیز برای این حوزه داشته باشد. ابتدای کار است؛ بنابراین سختی‌های شکل‌گیری و تثبیت این مصوبه پیش‌روی دولت قرار‌ دارد. امید‌وارم با همکاری وزارتخانه‌ و دستگاه‌های مختلف شاهد اجرای این مصوبه باشیم. کتاب فروشی

  مطلب قبلیصدور کارت بازرگانی با جعل هویت تجاری برای افراد غیرتاجر
  مطلب بعدیانجمن ماشین سازان صنایع سلولزی، هویت بخش فعالان این صنعت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده − 10 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.