آغاز طرح خرید متمرکز کتاب با مشارکت مالی استان ها

  0
  4
  طرح خرید متمرکز کتاب

  سرپرست اداره کل تأمین منابع نهاد طرح خرید متمرکز کتاب خبر داد

  سرپرست اداره کل تأمین منابع نهاد، از آغاز ارسال حدود ۱۸ هزار عنوان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب، در طرح خرید متمرکز کتاب با مشارکت مالی استان ها به کتابخانه ‌های عمومی خبر داد.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ جواد اسدی، سرپرست اداره کل تأمین منابع نهاد، از شروع ارسال حدود ۱۸ هزار عنوان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب، در طرح خرید متمرکز کتاب با مشارکت مالی استان ها به کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: این منابع به انتخاب مسئولان و کتابداران ۱۳۳۱ کتابخانه از میان فهرست تازه‌های نشر خانه‌کتاب و فهرست‌های اداره کل منابع، انتخاب و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال از حدود ۲۴۰۰ ناشر خصوصی و دولتی خریداری شده و در حال ارسال به کتابخانه‌ها است.

  طرح خرید متمرکز کتابسرپرست اداره کل تامین منابع نهاد اظهار کرد: بیشترین موضوع کتاب‌ های انتخاب شده در طرح خرید متمرکز کتاب علوم کاربردی، علوم اجتماعی، فلسفه و روانشناسی، کودک، قصه و رمان و نوجوان است و بیشترین استفاده کننده این منابع، گروه سنی بزرگسال هستند.

  بیشتر بخوانید: نوسانات قیمت و مشکلات ناشران در قیمت گذاری

  اسدی با بیان این‌که زمینه‌‌سازی برای خوب خواندنِ کتاب و کتابِ خوب خواندن، اصلی‌ترین و تخصصی‌ترین وظیفه کتابداران نهاد است و  ما آن را با عنوان «ترویج کتابخوانی» می‌شناسیم، گفت: بر همین اساس ، انتظار داریم کار مهم و حساس ترویج کتابخوانی به همت کتابداران و پس از دریافت این منابع، گسترده‌تر و خلاقانه‌تر از پیش انجام شود.

  وی افزود: از آنجا که بسته ارسالی با توجه به نظر همکاران محترم انتخاب شده، امیدواریم این منابع، باعث رونق هرچه بیشتر کتابخانه‌ها در سال جاری شود.

  مطلب قبلیمدیر شرکت دانش فر فیدار: رستگاری در برقراری ارتباط جهانی است
  مطلب بعدیهدیه های تبلیغاتی، کم‌هزینه‌ترین و موثر‌ترین استراتژی بازاریابی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 − شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.