پایداری در برگزاری نمایشگاه کتاب استانی و نجات صنعت نشر

  0
  47
  کتاب های کپی کتاب و صنعت نشر

  برگزاری نمایشگاه کتاب استانی به بهبود شرایط اقتصادی نشر کمک می‌ کند؛ به خصوص در صورتی که نمایشگاه‌ های استانی پایدار باشد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلال صابری نژاد، مدیرمسئول نشر آریترین درباره برگزاری نمایشگاه کتاب استانی کیش بیان کرد: بدون تردید اگر شرایط مساعدی وجود داشته باشد و تمام ناشران شرایط حضور در نمایشگاه استانی کتاب کیش را داشته باشند در این رویداد فرهنگی شرکت می‌ کنند و آن را می‌ توان قدمی رو به جلو برای صنعت نشر کشور دانست که به بهبود شرایط اقتصادی نشر کمک می‌ کند به خصوص در صورتی که نمایشگاه‌ های استانی پایدار باشد و دائم برگزار شود.

   

  تحول در بازار نشر با برگزاری نمایشگاه کتاب استانی

  وی ادامه داد: نمایشگاه‌ های استانی کتاب به طور مقطعی برگزار نشود. باتوجه به اینکه از زمان شیوع کرونا در کشور تا امسال تقریبا دو سال است که نشر رکود کامل را تجربه می‌ کند یک مقدار شمارگان کتاب در این مدت کاهش یافته است برگزاری نمایشگاه کتاب استانی کیش می‌ تواند تاحدی بازار نشر را تکان بدهد و چشم انداز روشنی برای استان‌ های دیگر در ماه‌ های آینده باشد.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه کتاب قرچک برپا شد

  مدیرمسئول نشر آریترین با اشاره به اینکه قطع به یقین نیمی از جامعه ما به خرید سنتی کتاب علاقه دارد و برگزاری نمایشگاه استانی حضوری می‌ تواند گامی به جلو باشد، ابراز کرد: به دلیل فضایی که جزیره کیش دارد برای بخشی از ناشران حضور در نمایشگاه استانی کتاب کیش غیرممکن است به احتمال زیاد ناشرانی که شرایط حضور داشته باشند از قدرت اقتصادی و برنامه جامعی هم برخوردار باشند در این رویداد فرهنگی شرکت می‌کنند. از این رو این نمایشگاه می‌تواند فرصتی برای صنعت نشر ایجاد کند به همین جهت اکثر ناشران موافقت می‌کنند در نمایشگاه استانی کیش شرکت کنند.

  مطلب قبلیمعاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد
  مطلب بعدیمعرفی مرکب ‌های چاپ جوهر افشان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − 16 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.