پاسخ سازمان هواپیمایی درخصوص افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی

  0
  63
  سازمان هواپیمایی

  سازمان هواپیمایی در محدوده دامنه نرخی‌ بر عملکرد شرکت ‌ها نظارت دارد

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ بلیت پروازهای داخلی همه شرکت‌ های هواپیمایی در محدوده نرخ تعیین شده است و سازمان هواپیمایی کشوری بر عملکرد شرکت ‌ها در این حوزه نظارت دقیق و سختگیرانه دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری‌، میر اکبر رضوی سخنگوی این سازمان  در مورد برخی اظهار نظرها در خصوص افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: پس از صدور مجوز ستاد ملی  مقابله با کرونا مبنی بر حذف محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در آذر ماه سال جاری و متعاقبا تصویب شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر کاهش نرخ بلیت هواپیما، شرکت‌های هواپیمایی اقدام به کاهش متوسط  ۱۵ درصدی نرخ بلیت پرواز کردند.

  وی افزود: فهرست نرخ بلیت‌های پروازهای داخلی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج شده و برای عموم قابل مشاهده است و طبق بررسی‌های صورت گرفته در بسیاری از موارد پایین تر از نرخ نامه اعلامی به فروش رسیده است.

  رضوی در خصوص اضافه شدن مالیات بر ارزش افزوده به نرخ بلیت پروازهای داخلی تصریح کرد: این افزایش مبلغ بر اساس تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ سازمان مالیاتی کشور است؛ ‌‌با نظارت میدانی و رصد سیستم ها و کانالهای فروش بلیت توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین پیگیری گزارشات مردمی، نرخ ها تحت کنترل بوده و نسبت به چگونگی ارائه بلیت هواپیما نظارت های لازم و مستمر صورت می گیرد.

  بیشتر بخوانید: اعلام پروتکل‌ها و شرایط جدید برای سفرهای هوایی

  بنابراین گزارش به مسافران بخش هوایی توصیه می شود از مراکز و کانال‌های فروش معتبر و دارای مجوز، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند و در صورت مشاهده فروش بلیت خارج از نرخ نامه اعلام شده مراتب را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.caa.gov.ir اطلاع دهند تا اقدام مقتضی در برخورد با هرگونه تخلفات احتمالی صورت گیرد.

  مطلب قبلیمدیریت نوآورانه ضرورتی انکارناپذیر برای تحول در صنعت نشر است
  مطلب بعدیمتوسط قیمت کتاب با وجود کاغذ یارانه ای کاهش نیافت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 + 19 =