«ملی شدن نشر»، در دستور کار وزارت ارشاد

  گفت و گو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  120
  ملی شدن نشر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  «ملی شدن نشر» یکی از مهمترین اهداف دولت مردمی 

  وزیر فرهنگ «ملی شدن نشر» را به عنوان یکی از مواردی که در دستور کار وزارت ارشاد قرار دارد از اهداف اصلی و بلند مدت دولت مردمی برشمرد و گفت: در وزارت ارشاد پیگیری «ملی شدن نشر» هستیم. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه هفته دولت در برنامه «جهان آرا» شبکه بیان داشت: «ملی شدن نشر» از اهداف اصلی و بلند مدت وزارت فرهنگ در دولت مردمی است که تمام اقدامات لازم انجام خواهد شد تا این اتفاق بزرگ (ملی شدن نشر) در دولت انقلابی محقق شود.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به وضعیت حوزه نشر و کاغذ گفت: زمان تحویل وزارت فرهنگ فضای نشر فضای خوبی نبود، اما در مدت آغاز به کار دولت مردمی خوشبختانه تا حدود زیادی کاغذ مورد نیاز مطبوعات و نشر حتی با مساعدت و دستور رییس جمهور با اختصاص ارز مورد نیاز خرید کاغذ انجام شد و بخشی از محوله‌های کاغذ وارد شده است.

   

   

  ضرورت خودکفایی در حوزه کاغذ 

  ملی شدن نشر خودکفایی در حوزه کاغذوی درباره صنعت خودکفایی کاغذ گفت: خودکفایی در حوزه کاغذ از برنامه‌های بلند مدت وزارت فرهنگ به شمار می‌رود و نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن با اقدام جهادی و رفع مشکلات مالی و سخت افزاری مجموعه‌های تولیدکننده کاغذ به خودکفایی در این صنعت دست پیدا کنیم.

  وی افزود: طی چند وقت شخص رییس جمهور و معاون اول روزانه پیگیر حل مشکلات حوزه کاغذ هستند که اهتمام اعضای دولت مردمی تا به اینجای کار کمک بسیاری به اهداف صنعت خودکفایی کاغذ کرده است، به عنوان نمونه وزارت آموزش و پرورش با عقد قراردادی با یکی از کارخانه‌های بزرگ کاغذ کشور، تولید بخش عمده‌ای از کتب درسی سال آینده دانش آموزان را به این کارخانه سپرده است.

  وی با بیان اینکه خودکفایی صنعت نشر صرفا یک شعار نیست بلکه برنامه‌ای عملیاتی با همت مدیران جهادی است، تصریح کرد: خودکفایی صنعت نشر از اهداف اصلی وزارت فرهنگ در دولت مردمی است که تمام اقدامات لازم انجام خواهد شد تا این اتفاق بزرگ در دولت انقلابی محقق شود.

  بیشتر بخوانید: ضرورت «ملی شدن صنعت نشر»

  اسماعیلی با اشاره به اینکه طرح‌های خوبی برای حمایت از فروشگاه‌های کتاب در دست اقدام است، گفت: برای فروشگاه‌های کتاب و کتابفروشی‌ها در حال تدوین برنامه‌ای حمایتی توسط معاونت فرهنگی هستیم که باعث رونق فروشگاه‌های کتاب خواهد شد در واقع برنامه جدی و مفصلی برای توسعه و رونق فروشگاه‌های کتاب در نظرگرفته شده است.

  مطلب قبلیخرده فروشی آنلاین و راه های راه اندازی آن
  مطلب بعدیگسترش کارخانه کارتن آسپتیک Greatview در اروپا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.