بیشترین آمار نشر به کدام دسته از کتاب ها تعلق دارد

  0
  68
   سرای اهل قلم ناشران

  عناوین کتاب با توزیع کاغذهای یارانه‌ای در آذرماه،‌ با افزایش قابل توجهی روبرو شد و از متوسط هفت هزار نسخه در ماه‌های اخیر به بیش از ۱۱ هزار نسخه رسید. گزارش پیش رو آمار نشر به تفکیک موضوعات کتاب هایی است که پس از توزیع کاغذهای رایانه ای به چاپ رسیدند. 

   

  بیشترین و کمترین آمار نشر در حوزه های مختلف 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، آمارهای نشر در آذرماه نشان می‌دهد که11 هزار و 576 عنوان کتاب منتشر شده است که از این تعداد هفت هزار و 277 عنوان تألیف و سه هزار و  299 عنوان ترجمه بوده است. ناشران تهرانی هشت هزار و 232 کتاب و ناشران شهرستانی سه هزار و 344 عنوان کتاب منتشر کرده‌اند. شمار کتاب‌های چاپ اول هفت هزار و  349 عنوان و تجدید چاپی نیز چهار هزار و 427 عنوان بوده است.

  بیشترین آمار نشر کتاب مربوط به حوزه ادبیات با دو هزار و 216 عنوان بوده است. در این میان هزار و 581 عنوان کتاب تألیف و 635 عنوان ترجمه بوده است. همچنین شمار چاپ اولی‌ها هزار و 485 عنوان و تجدید چاپی‌های حوزه ادبیات 731 عنوان بوده است؛ از سوی دیگر شمارگان متوسط کتاب در حوزه ادبیات 753 عنوان و میانگین قیمت نیز 63 هزار و 700 تومان بوده است.

  بیشترین آمار نشر بعد از ادبیات کودک و نوجوان با هزار و 583 عنوان کتاب، علوم اجتماعی با هزار و 542 عنوان و علوم عملی با  هزار و 349 عنوان کتاب قرار دارند و کمترین آمار نشر نیز مربوط به حوزه کلیات با 143 عنوان بوده است.

  در حوزه کتاب کودک و نوجوان 899 عنوان کتاب تألیفی و 684 عنوان ترجمه منتشر شده است. شمار کتاب‌های چاپ اول 774 عنوان و شماره تجدید چاپی‌ها 89 عنوان بوده است.  میانگین شمارگان کتاب در حوزه کودک و نوجوان نیز هزار و 802 عنوان و میانگین قیمت 34 هزار و 678 هزار تومان بوده است.

  بیشتر بخوانید: استقبال ناشران برای حضور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب

  متوسط شمارگان کتاب در آذرماه همچنان روی هزار نسخه ثابت مانده است‌، اما میانگین قیمت کتاب در ماه پایانی پاییز  به 62 هزار تومان رسیده است. نگاهی به آمار نشر در ماه پیش از آن نشان می‌دهد که متوسط قیمت کتاب از 72 هزار تومان در مهر ماه به 60 هزار تومان در آبان رسیده بود و حالا با توجه به توزیع کاغذ دولتی و الزام وزارت ارشاد بر تغییر قیمت‌ها،‌ میانگین قیمت کتاب نه تنها کاهش نیافته،‌ بلکه اندک افزایشی را نیز تجربه کرده است.

  مطلب قبلیبازاریابی چریکی در مقابله با روش های مرسوم بازاریابی
  مطلب بعدیکاغذ یارانه‌ای جانی تازه به نشر داد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × دو =