ضرورت رتبه بندی ناشران

  0
  46
  رتبه بندی ناشران

   فریدون با بیان اینکه از بین 16 هزار و 800 مجوز داده شده به ناشران، شاید 100 تای آنها فعال باشند گفت: رتبه بندی ناشران حتی با وجود خطاهای احتمالی نیز باید انجام شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، عبدالعظیم فریدون رئیس انجمن ناشران کودک و نوجوان و مدیر مسئول انتشارات محراب قلم با برنامه «گفتگوی فرهنگی» درباره رتبه بندی ناشران مصاحبه کرد.

  فریدون با بیان اینکه بخش عمده وزارت فرهنگی به کارهای اداری مربوط می‌شود گفت: از بین 16 هزار و 800 مجوز داده شده به ناشران، شاید تنها 100 تای آنها فعال باشند و سایرین به دلیل استفاده از قوانین فرهنگی و داشتن پرستیژ فرهنگی مجوز نشر دریافت می‌کنند.

  رتبه بندی ناشران رتبه بندی ناشران با حمایت های مادی و معنوی

  وی با بیان اینکه حمایت وزارت ارشاد از ناشران تنها در قالب خرید چند جلد کتاب خلاصه می‌شود تصریح کرد: وزارت ارشاد باید ناشران را با حمایت‌های مادی و معنوی، رتبه بندی نماید تا بتواند خروجی مثبتی داشته باشد.

  مدیر مسئول انتشارات محراب قلم سرکار آمدن فردی از بدنه نشر در وزارت فرهنگ را اتفاق خوبی دانست و خاطرنشان کرد: نمی‌توان رتبه بندی نکرد و حتی با وجود خطاهایی که دارد از نبودن آن بهتر است. رتبه بندی ناشران مهم است.

  فریدون در رادیو گفت و گو نشر حداقل 4 کتاب را شرط تمدید پروانه ناشران دانست و اضافه کرد: تا کنون هیچ پروانه‌ای لغو نشده چرا که دادن آن بر عهده وزارت ارشاد و لغو پروانه با قوه قضائیه است.

   

  بیشتر بخوانید:

  عدم نظارت 15 هزار تن کاغذ را سهم صنعت نشر کرد

  واگذاری نمایشگاه کتاب تهران به تشکل های نشر

   

  رتبه بندی ناشرانوی خاطرنشان کرد: اتحادیه‌ها کارهای صنفی می‌کنند و رابط بین بدنه نشر و دولتند در حالی که کار انجمن‌ها تخصصی است و به موضوع‌های تخصصی می‌پردازند اما چون مدیریت آگانه‌ای نسبت به موضوع نبود، تشکل‌ها کنار رفتند و اتحادیه‌ها جایگزین شدند؛ هیچ کدام از این دو به تنهایی نمی‌توانند نقش ایفا کنند و باید در کنار هم باشند و اگر کسی بتواند این دو را در کنار هم سازمان دهد، اتفاق مطلوبی رخ می‌دهد.

  رئیس انجمن ناشران کودک و نوجوان در رادیو گفت و گو با اشاره به چاپ 13 میلیون کتاب کودک و نوجوان در سال اظهار کرد: با توجه به تعداد کودکان و نوجوانان، گاهی حتی یک جلد در سال برای آنها چاپ نمی‌شود.

  فریدون از عدم مدیریت درست و عدم تببین سیاست گذاری در این حوزه یاد کرد و گفت: گرفتاری‌ها و مشکلات امروز به دلیل مدیریت نادرست و عدم سیاست گذاری است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + 9 =