شرکت آلتین نام آور درخشش خورشید شیمی در صنعت چاپ ایران

گفت و گو با آرینج آکتان مدیر عامل شرکت سانکمیکال (SunChemical) در ترکیه و محمود نام آور مدیرعامل شرکت آلتین نام آور نماینده رسمی سانکمیکال در ایران

0
52
شرکت آلتین نام آور

حضور بزرگترین تولیدکننده مرکب و ملزومات جهان در غرفه شرکت آلتین نام آور

شرکت آلتین نام آور؛ کشور ما به عنوان یک مرجع در حال حاضر توان توسعه و تکنولوژی ساخت برخی اقلام مصرفی صنعت گسترده چاپ را ندارد و این طبیعی است، چون حتی کشورهای پیشرفت های که سال ها توسعه و رونق اقتصادی را تجربه نموده اند هم توان تولید قدرتمند در تمامی عرصه ها را ندارند؛ لازم هم نیست که داشته باشند و این وضعیت کاملا طبیعی است. صنعت چاپ یکی از آن صنایع پیچیده ای است که تکنولوژی ساخت تخصصی آن تنها در اختیار چند کشور معدود قرار داشته و ما هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر واردکننده این صنعت محسوب می شویم.

چه خوب است که واردکنندگان و شرکت های دست اندرکار اکنون که از واردات گریزی نیست، در انتخاب هایشان دقت نموده و منفعت مشتری و صلاح بازار را نیز در نظر گرفته و تنها به سودآوری خود فکر نکنند. آلتین نام آور یکی از این شرکت ها است که به خوبی بازار را شناسایی نموده و با نیاز سنجی درست دست به تحقیق و انتخاب زده و موفق شده پای بزرگترین تولیدکننده و یکی از بهترین و نام آورترین برندهای بازار چاپ جهان را به ایران باز کند.

شرکت آلتین نام آوردر بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته تهران، به نامی بین المللی در سالن 38 (موسوم به سالن آلمان) برخوردیم. کمپانی سانکمیکال (Sun Chemical)  بزرگترین و شناخته شده ترین برند تولیدکننده مرکب و ملزومات جهان چاپ است که در این دوره از نمایشگاه ایران حضور داشت. گروه صنعتی شرکت آلتین نام آور نماینده رسمی سانکمیکال در ایران بوده که در این نمایشگاه حاضر و ما برای تهیه گزارش به آنها مراجعه کردیم. محمود نام آور مدیر عامل این شرکت و آرینج آکتان مدیر عامل شرکت سانکمیکال ترکیه که در غرفه حضور داشتند، طرف صحبت ما قرار گرفتند.

قبل از انجام این مصاحبه به صورت مفصل یک گزارش خبری کوتاه با نمایندگان این برند جهانی به انجام رساندیم و در آن علت غیبت کوتاه آنان در بازار ایران را جویا شدیم که تحریم ها و اینکه دفتر مرکزی این کشور در آمریکا واقع است به عنوان یکی از دلایل اصلی مطرح شد. از مدیر عامل سانکمیکال ترکیه نظرش را در مورد صنعت چاپ ایران و نمایشگاه بین المللی آن پرسیدیم و متوجه شدیم که این سومین بار است که به ایران سفر نموده و این دومین حضور آن ها در نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته تهران بوده است.

او از وضعیت نمایشگاه کمال رضایت را داشت و از شرکت پر قدرت تر سانکمیکال در دوره های آتی نمایشگاه خبر داد. وی همچنین بازار ایران را مستعد رونق بیش از پیش و فتح بازارهای منطقه دانست و افزود که بسیاری از سفارشات خاصی چون محصولات چاپی روتوگراور – فلکسو و لیبل که روزی به ترکیه گسیل می شد امروز در داخل ایران انجام می پذیرد و این نشانه ی پیشرفت بیش از پیش صنعت چاپ ایران دارد.

وی پتانسیل رو به رشد ایران را یکی از دلایل حضور هر چه پر رنگتر سانکمیکال در بازار ایران به عنوان یک پایگاه دانست. ما از آرینج آکتان خواستیم مقایسهای بین صنعت چاپ در ترکیه و ایران داشته و او ترکیه را از لحاظ تکنیکی و پیشرفت تکنولوژی برتر دانست و در عین حال ایران را صاحب پتانسیل دانسته و تنها علت پیشرفت کند آن را تحریم ها و نداشتن روابط مستمر با دیگر کشورهای جهان و قدرت های اقتصادی میدانست.

همین طور ما در این گفت وگو با مهندس محمود نام آور، مدیرعامل شرکت آلتین نام آور نیز هم صحبت شدیم و میزان استقبال صنعتگران داخلی از برند سانکمیکال را پرسیدیم. او توضیح داد که از اولین وارداتشان دوازده سال گذشته است و خاطر نشان کرد که اولین واردات آنها دو تن و 500 کیلو بوده که به سرعت افزایش پیدا  کرده به طوری که در سال پیش به بیش از هزار تن رسیده است. او در پایان صحبت هایش آرزوی قوی شدن همه جانبه برای صنعت چاپ داشت چرا که معتقد بود تنها در این صورت است که رقابت به وجود می آید، کیفیت اعتلا پیدا میکند و در نهایت پیشرفت حاصل می شود.

صحبت های کوتاه ما در نمایشگاه تبدیل به خبری کوتاه شد که در آن جای بحث های زیادی خالی ماند و از همین رو در موقعیتی مقتضی دوباره با این مدیران موفق و کاردان خلوت کردیم و گزارشی مفصل تهیه کردیم تا ضمن آشناسازی بیشتر و بهتر مخاطبان آنها را از تمامی جوانب کار سانکمیکال آگاه کنیم.

 

چون خورشید عالم گیر

سانکمیکال اصالتا ژاپنی است و زیر مجموعه ی کمپانی بزرگ DIC محسوب می گردد، اما دفتر مرکزی آن در آمریکا واقع است. کار اصلی سانکمیکال تولید مواد شیمیایی و پیگمنت جهت تولید مرکب و ملزومات کمکی چاپ است. کمپانی DIC در اصل یک کمپانی مادر (Holding) است که در زمینه های دیگری چون تولید رزینهای صنعتی و چسب هم فعال است که بسیاری از این تولیدات در صنایع دیگری هم کاربرد دارند.

تقسیم بندی توزیع محصولات به این شکل است که پخش کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی، اروپا و خاورمیانه به عهده سانکمیکال بوده و توزیع در کشورهای آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه توسط DIC انجام میپذیرد.

شرکت آلتین نام آورجالب است که بدانید قدمت سانکمیکال به سال 1800 میلادی برمی گردد. این شرکت در چند مرحله دست به توسعه زده و بعد از معرفی خود به عنوان یک شرکت بزرگ و بین المللی شروع به خرید شرکت های تولید مرکب و ملزومات خوشنام جهانی چاپ کرد. شرکت هایی چون HARTMANN ،KOHL & MADDEN GIBBON،  Coates Lorilleux،  TITANS،  Real Color،PRINTAS  ترکیه تعدادی از این شرکت ها هستند که هر کدام در کار و تخصص خود از بهترین ها بوده اند و برای هدفی بزرگتر به سانکمیکال پیوسته اند.

سانکمیکال در جهان به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده مرکب شناخته میشود و اکنون بیش از 51 درصد سهم بازار جهانی چاپ را به خود اختصاص داده است. همان طور که اشاره شد، محصولات سانکمیکال در اقصی نقاط جهان به تولید میرسند اما نزدیکترین واحد تولیدی به ایران در کشور ترکیه واقع است.

تولیدات سانکمیکال در سه کارخانه مجزا (یکی در استانبول و دو کارخانه در ازمیر) در ترکیه تولید می شوند و به خاطر کیفیت و حجم تولید، این کشور را به عنوان تولید کننده مادر مطرح نموده اند. مرکب های کلدست و افست مخصوص چاپ روزنامه در استانبول تولید شده و دو کارخانه Cigli و Aliaga در ازمیر به ساخت مرکب های حلالی و پایه آب میپردازند.

گفتنی است که همین تولیدات به صورت نیمه آماده به دفاتر اروپایی ارسال میشوند و در سایر کشورهای اروپایی به مصرف میرسند. همان طور که گفته شد سانکمیکال در کشورهای زیادی کارخانه داشته و تولیداتش به تمامی جهان صادر می شود؛ در این بین مسئول مرکزی پخش در منطقه و کشورهایی چون ایران، بلغارستان، گرجستان، آذربایجان و بسیاری از کشورهای شوروی سابق؛ ترکیه است.

ما در ایران تولیدی به صورت مستقیم نداریم اما از سال 2006 به واسطه شرکت آلتین نام آور که نماینده رسمی  ما است، در بازار ایران حضور یافته ایم. متاسفانه به علت تحریم ها و اینکه به هر حال دفتر مرکزی ما در آمریکا واقع است برای مدتی در بازار ایران حضور نداشتیم اما به محض پایان تحریم ها و سرانجام برجام حضورمان را از سر گرفتیم. بازار ایران پتانسیل بسیار خوبی دارد و ما علاقمند حضور قدرتمند و دائمی در آن هستیم.

سانکمیکال به عنوان لیدر اصلی تولید مرکب های فلکسو حلالی و فلکسو پایه آب شناخته میشود اما در کنار آن ما انواع مرکب های مخصوص چاپ افست ورقی و روزنامه ای، فلز، دیجیتال، سیلک و UV را نیز ارائه می دهیم. ما مرکب های چاپ مخصوص بسته بندی مواد غذایی با استانداردهای FDA آمریکا و اروپا را داریم و یکی از تخصصی ترین تولیدکنندگان مرکب های چاپ فلز محسوب می شویم. به طور مثال سانکمیکال مرکب مخصوص برای بسته بندی تن ماهی تولید کرده که از استاندارد بالایی برخوردار بوده و کاملا با این نوع تولیدات خوراکی حساس، سازگار است.

یکی از تخصصی ترین رشته های تولید مرکب، ساخت مرکب های امنیتی برای چاپ اسکناس بوده که سانکمیکال در تولید آنها نیز فعالیت دارد. جالب است بدانید که سانکمیکال در سال جاری برنده مناقصه بانک مرکزی ترکیه شده و بنا بر آن کلیه اسکناس هایی که از سال 2018 در ترکیه به چاپ میرسند از  مرکب های این برند استفاده می کنند.

یکی از تفکرات اشتباهی که برخی مشتریان ما از جمله ایرانی ها در مورد سانکمیکال دارند بحث تولیدات آن ا ست. ما در ترکیه فقط و فقط مرکب های افست ورقی و کلدست، واتربیس (پایه آب) و سالونت بیس فلکسو و روتوگراور تولید می کنیم؛ مرکب های چاپ فلز، UV ، مرکب های امنیتی و دیجیتال ما همگی در کشورهایی چون انگلیس، فرانسه، آلمان و اسپانیا تولید میشوند و در این میان ترکیه تنها به عنوان توزیع کننده حضور داشته و در بحث تولید آنها دخالتی ندارد.

این مرکب ها به صورت اوریجینال از دفاتر اروپایی وارد شده و به سفارش دهنده تحویل داده می شوند همان طور که مرکبات تولیدی ترکیه به اروپا رفته و توزیع می گردند. لازم به ذکر است که سان کمیکال تولیدی درکشور چین ندارد.

سانکمیکال امروز بیش از 10 هزار نیروی کار در  سراسر دنیا دارد و میزان فروش سالیانهاش از پنج بیلیون دلار فراتر رفته است. سانکمیکال شعبه ترکیه از حضور بیش از 200 نیروی فنی و متخصص بهره میبرد و در  سال گذشته میلادی بیش از 100 میلیون دلار فروش  مستقیم داشته که بدون احتساب میزان فروش تولیداتی بوده که به شرکت های دیگر سانکمیکال تحویل داده است. ما حرفه ای بودن و با کیفیت بودن خود را ثابت کرده ایم؛ امروز بیش از 60 درصد سهم بازار ترکیه متعلق به سانکمیکال است.

نکته ی مهمی که در مورد سانکمیکال وجود دارد و آن را از سایر رقبایش متمایز می کند رفتار فروش، چشم انداز و رسالتی است که این شرکت بزرگ برای خود تعریف نموده است. ما مفتخریم که فروش هدف اصلی و اولویت ما نیست. ما به عنوان یک شرکت پیشرو در دانش دائما به دنبال پیشرفت، پیدا کردن راه حل و ارائه راهکار به مشتریانمان هستیم. ما در کنار تولید استاندارد و کارآمد و فروش منصفانه؛ ارائه راهکار و نشر و پیشبرد دانش را وظیفه ی خود می دانیم. ما از مشتریانی که از تولیدات سان کمیکال استفاده می کنند خواهش می کنیم که برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف ما بازخورد کار خود را با ما در میان بگذارند.

اگر پیشنهادی برای بهتر شدن کیفیت آن به نظرشان می رسند ما را بی بهره نگذارند و همین طور اگر انتقاد و مشکلی دارند به گوش ما برسانند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی کنیم. باید توجه داشت همانطور که قیمت یکی از فاکتورهای اساسی و انتخاب ساز بازار امروز است، خدمات پس از فروش، پاسخگویی و سرویس دهی هم اهمیت خاص خود را دارد.

سان کمیکال همواره آماده سرویس دهی به شما است. اگر مشکل و مساله ای در کار با تولیدات ما دارید اطلاع بدهید تا کارشناسان ما به سرعت خودشان را به شما برسانند. بارها پیش آمده که کارشناس ما بنا به درخواست یک مصرف کننده در چاپخانه او حضور یافته و ضمن بررسی ها مشخص شده که مشکل از دستگاه بوده و ایرادی متوجه مرکب های ما نیست با این حال کارشناس ما در رفع مشکل دستگاه هم کمک نموده و از خواب خط تولید جلوگیری شده است.

باید دانست که دستگاه های چاپ، ماشین های پیچیده ای هستند و گاهی برای انجام کارهای خاصی، تنظیمات اختصاصی را می طلبند که نیاز به آموزش و کارشناسی دارد. ما از ابتدا تا انتها در کنار مشتری هستیم و این را بارها ثابت کرده ایم. ما اکنون در ترکیه مشتریانی داریم که قراردادهای پنج ساله فروش، سرویس دهی و خدمات رسانی با ما دارند و این نشانه اعتقاد و اطمینان آنها به سان کمیکال است.

شرکت آلتین نام آوربعد از گفت و گو با آرینج آکتان مدیر عامل شعبه سان کمیکال ترکیه، مدیر عامل شرکت آلتین نام آور نماینده رسمی سان کمیکال در ایران را طرف صحبت قرار دادیم و از این مدیر خوش فکر چند و چون کار و روند ورود و پیشبرد موفق این شرکت را جویا شدیم. محمود نام آور از پیشینه شرکتش گفت و دفتر مرکزی آن در خاک امام رضا را معرفی کرد.

 

شرکت آلتین نام آور؛ نام آوری در صنعت چاپ

شرکت آلتین نام آور کار خود را از حدود 17 سال پیش آغاز نمود. ما در زمینه تولید، واردات، توزیع مرکب و ملزومات چاپ فعالیت داشته و داریم. برای گسترش کار شرکت آلتین نام آور به دنبال اخذ نمایندگی بودیم و سال 2006 بود که موفق شدیم نمایندگی بزرگترین تولید کننده مرکب جهان را دریافت کنیم. همان طور که گفته شد ما قبل از اخذ نمایندگی هم در همین کار فعال بودیم و تا حدودی با بازار آشنایی داشتیم. زمانی که تصمیم بر اخذ نمایندگی یک برند جهانی گرفته شد، به دنبال یک صاحب حرفه و لیدر قابل اتکا بودیم.

در این جستجوها هر چه گشتیم شرکتی حرفه ای تر از سان کمیکال پیدا نکردیم. سان کمیکال بزرگ ترین تولیدکننده مرکب و ملزومات کمکی جهان است، کیفیت آن مثال زدنی و بی رقیب بوده، انواع و اقسام مرکب ها را تولید نموده و طیف اجناس آن کامل است. علاوه بر اینها خدمات پس از فروش و سرویس دهی آن فوق العاده و بی نظیر است و در کنار تمامی این مزایا، شرکتی مقید است و مسائل زیست محیطی را به خوبی رعایت می نماید.

باید توجه داشت که هر یک از این خصیصه های نیک به تنهایی می توانست انتخاب ساز باشد و ما مفتخریم که نماینده ی برندی تا این حد حرفه ای هستیم. علاوه بر کارهای واردات و توزیع مرکب و ملزومات چاپ، حدود سه سال است که شرکت آلتین نام آور لیسانس تولید مرکب های واتربیس (پایه آب) در ایران را گرفته است، ما مرکب ها و مواد اولیه را به صورت نیمه آماده وارد نموده و تحت نظارت مستقیم و تحت لیسانس سان کمیکال به تولید رسانده و با برند و لیبل رسمی سان کمیکال عرضه می کنیم.

شرکت آلتین نام آورشرکت آلتین نام آور خود را موظف می داند که سرویس های کاملی را در اختیار مشتریانش قرار دهد. ما در بحث آموزش هم بسیار فعال بوده و خود را به عنوان یک شرکت متعهد به امور تخصصی و کارشناسی مطرح کرده ایم. این وضعیت به صورتی است که حتی برخی از افرادی که مشتریان مرکب و ملزومات ما نیستند

برای پیدا کردن راهکار و حل مشکلات خود به ما مراجعه داشته و کارشناسان ما طبق وظیفه برای کمک و ارائه راهکار به آنها خدمت رسانی نموده و سرویس دهی های لازم را به انجام می رسانند.

دفتر مرکزی شرکت آلتین نام آور در مشهد واقع شده و از برکت آن امام نصیب برده است. حدود 20 نفر در دفتر مرکزی ما فعالیت داشته که از این تعداد هفت نفر از آنها در بخش تولید مرکب که به آن اشاره شد فعالیت دارند و بقیه افراد در قسمت های اداری و فنی شرکت مشغول هستند. سعی ما تحویل سفارش در محل کار مشتری است تا بر حمل و نقل آن نظارت داشته و در صورت لزوم جوابگوی سوالات مشتریان باشیم و آنها را در انتخاب اصلح یاری رسانی کنیم.

همان طور که در گفت وگو با جناب آکتان هم مطرح شد سان کمیکال انواع مرکب های مورد نیاز انواع چاپ را دارا است و شرکت آلتین نام آور نیز به عنوان نماینده رسمی این شرکت بین المللی بزرگ آماده ارائه تمامی مرکب های مورد نیاز صنعت چاپ کشور است.

گفتنی است که ما علاوه بر ارائه انواع مرکب های چاپ معمولی، امکان ارائه ی مرکب های فلکسو، چاپ فلز، یو وی و مرکب های امنیتی را نیز دارا هستیم و یکی از برترین گروه های مرکب های مخصوص بسته بندی مواد غذایی را ارائه می دهیم که استانداردهای آمریکا و اروپا را نیز اخذ کرده است.

به لطف حق و با تکیه بر صداقت، مشتریان ما آلتین نام آور را به نیک نامی شناخته و مرکب های سان کمیکال را می پسندد. یکی از دلایل تفوق ما در نزد مشتری داخلی، جدای از مباحث کیفیت همراه با قیمت منصفانه و کنترل شده و جدای از خدمات رسانی های ما، وجود انباری مملو از انواع مرکب ها است.

ما با پیش بینی های مبتنی بر تجربه عمدتا به خواسته های مشتریان آگاه بوده و کلیه سفارشات آنها را از پیش آماده و تامین می کنیم و در مواردی که سفارشاتی خاص اخذ کنیم، با پشتوانه رابطه مستمری که با شرکت تولید کننده داریم، نهایتا ظرف دو تا سه هفته آن را تامین نموده و به مشتری تقدیم می کنیم.

شرکت آلتین نام آور در حال حاضر دفتر اختصاصی در دیگر استان های کشور ندارد و فروش خود در این مراکز را با کمک نمایندگی ها و عاملین فروش به عمل می رساند اما تمامی مشتریان ما، چه آنهایی که به طور مستقیم از دفتر مرکزی ما خرید داشته باشند و چه آنهایی که از دیگر مراکز فروش، مرکب های سان کمیکال را خریداری نمایند از خدمات رسانی ما بهره مند خواهند شد. ما از آغاز تا پایان همراه مشتری بوده و کیفیت و مرغوبیت کالایمان را تضمین می کنیم. در همین رابطه جالب است بدانید که طول زمان گارانتی های سان کمیکال از سایر تولیدکنندگان دیگر بیشتر است.

به طور مثال مدت زمان گارانتی سان کمیکال در بخش مرکب های یو وی دو سال است و این در حالی است که بیشترین مدت زمان گارانتی این مرکب ها در برندهای دیگر نهایتا تا یک سال است. این اطمینان بخشی و اعتمادسازی سان کمیکال بود که شرکت آلتین نام آور را به اخذ نمایندگی این برند ترغیب نمود و هدف ما که پوشش خواسته های اساتید و هنرمندان صنعت چاپ داخلی به بهترین وجه بود را برآورده ساخت. ما به پشتوانه ی این تولیدات حرفه ای و این شرکت معظم و موفق بین المللی با اطمینان کیفیت محصولات مورد عرضه مان را تایید می کنیم و تا پایان کار مشتری را از پشتیبانی خود منتفع می سازیم.  

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پانزده + پانزده =