پول های بلوکه شده ایران و خرید واکسن

  0
  37
  پول های بلوکه شده ایران

  رئیس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: ۳۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه شده ایران در این کشور بابت خریدن واکسن ویروس کرونا پرداخت شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، حسین تنهایی اظهار داشت: به اجرایی شدن تفاهمنامه های میان دو کشور بسیار امیدوار بودیم اما تاکنون درصد اندکی از آنها انجام شده است.

  وی با بیان اینکه ۳۰ میلیون دلار از کل پول های بلوکه شده ایران بابت خرید واکسن و اقلام دارویی از کره جنوبی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: مقرر شده بود یک میلیارد دلار بدهی این کشور به صورت نقدی به ایران پرداخت شود اما تاکنون در عمل شاهد اجرای آن نبوده ایم.

  بیشتر بخوانید:

  رونمایی از پرینتر هوشمند استیکی نوت‌ آمازون

  هشدار پلیس به تخلف مخدوش کردن پلاک

  حداکثر اعتبار دسته چک تعیین شد

  بخشودگی جرایم مالیاتی ابلاغ شد

  پول‌های بلوکه شده ایران آزاد می شود

  استفاده از تفاله خمیر کاغذ در مقاوم سازی سیمان

  ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان آغاز شد

   

  تنهایی با بیان اینکه مذاکرات برجام از اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: در صورت اجرایی شدن این توافقنامه روند بازگشت بدهی کره جنوبی به ایران تسهیل شده و سرعت می یابد.

  از سال ۲۰۱۸ هفت میلیارد دلار پول فروش نفت ایران در دو بانک کره جنوبی بلوکه شد و از آن زمان تاکنون مذاکرات بسیاری برای پرداخت این بدهی از سوی سئول به ایران انجام شده است.

  در یک ماه گذشته نخست وزیر کره جنوبی به ایران سفر کرد و در نشست مسئولان دو کشور، در زمینه نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع بانکی ایران در کره جنوبی توافق شد. میزان پول بلوکه شدن ایران در  کره جنوبی، حدود هفت میلیارد دلار اعلام شده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 4 =