رشد تجارت کشور در سال گذشته

  0
  42
  روابط تجاری

  سخنگوی گمرک گفت: تجارت کشور در سه ماه پایانی سال ۱۴۰۰با ۴۱میلیون و ۵۲۲هزار تن کالا به ارزش ۲۹میلیارد و ۵۴۹میلیون دلار، نسبت به زمستان سال ۹۹رشد ۱۴ درصدی در وزن و ۳۷درصدی در ارزش داشته است.

   

  تجارت کشوررشد ۳۷ درصدی تجارت کشور در زمستان ۱۴۰۰

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گمرک ایران؛ سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک در خصوص تجارت کشور در زمستان سال ۱۴۰۰ اظهار داشت : از مجموع تجارت ۱۶۴میلیون تنی کشور به ارزش ۱۰۱.۶میلیارد دلار، ۴۱میلیون و ۵۲۲هزار تن کالا به ارزش ۲۹میلیارد و ۵۴۹میلیون دلار مربوط به فصل چهارم سال ۱۴۰۰ بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۴درصد در وزن و ۳۷درصد در ارزش رشد داشته اما نسبت به فصل پاییز، چهار درصد در وزن کاهش و ۹درصد در ارزش افزایش را تجربه کرده است.

  تجارت کشورلطیفی افزود: سهم صادرات کشور در فصل زمستان، ۳۰میلیون و ۴۴۲هزار تن کالا به ارزش ۱۳میلیارد و  ۴۷۸میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰درصد در وزن و ۳۹درصد در ارزش رشد داشته و نسبت به پاییز ۱۴۰۰،پنج درصد در وزن کاهش و یک درصد در ارزش رشد داشته است.

  سخنگوی گمرک در خصوص واردات در فصل زمستان گفت: در زمستان سالی که گذشت ۱۱میلیون و ۸۰هزار تن کالا به ارزش ۱۶میلیارد و ۷۱میلیون دلار از گمرکات اجرایی کشور ترخیص شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، رشد ۲۹درصدی در وزن و ۳۵ درصدی در ارزش داشته و نسبت به فصل پاییز یک درصد در وزن و ۱۶درصد در ارزش با رشد همراه بوده است. تجارت کشور

  بیشتر بخوانید: نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال در تیر ماه برگزار می‌ شود

  لطیفی در پایان یادآور شد : مجموع صادرات یکساله کشور در سال ۱۴۰۰بیش از ۱۲۲میلیون و ۷۷۵هزار دلار و به ارزش ۴۸میلیارد و ۶۱۹میلیون دلار بود که رشد ۹درصدی در وزن و ۴۰درصدی در ارزش نسبت به سال ۹۹داشته و واردات در سال ۱۴۰۰نیز ۴۱میلیون و ۱۹۹هزار تن کالا به ارزش ۵۳میلیارد و ۱۳میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۲۲درصدی در وزن و ۳۶درصدی در ارزش داشته است.

  تجارت کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + 10 =