کارت واکسن دیجیتال صادر می شود

  0
  71
  کارت واکسن دیجیتال

  سرپرست مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان‌های فارسی و انگلیسی در سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شریفی زارچی سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان‌های فارسی و انگلیسی خبر داد و گفت: از هم اکنون تمام افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند، می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

  سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد.

   

  دریافت کارت واکسن دیجیتال

  شریفی افزود: محدودیت‌ها بر اساس دستورالعمل‌های معاونت بهداشت اعمال می‌شود و حالا قرار است مشاغل بسیاری مانند پاساژها، باشگاه‌های ورزشی، موزه‌ها و مراکز فرهنگی بنابر تعاریف معاونت بهداشت برای افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، بازگشایی شوند.

  سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: همچنین افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند، می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را رایگان دریافت کنند.

  شریفی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا کارت دیجیتالی برای شناسایی افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، راه اندازی شده است. باید توجه داشت که کارت واکسن یک بارکد دوبعدی (کیو آر کد) دارد و قابلیت اصالت‌سنجی است و در ایران از چندی پیش سامانه دریافت کارت واکسن به زبان انگلیسی راه‌اندازی شده بود.

  بیشتر بخوانید: «قرنطینه هوشمند» جایگزین محدودیت های عمومی

  سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: افراد در صورت مشاهده هرگونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل کنند.

  مطلب قبلیتیم های مجازی در دنیای کسب و کار
  مطلب بعدیبازدهی نمایشگاه چاپ و بسته بندی در گرو حمایت مسئولان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.