تورم واردات به ۴۴۵ درصد رسید

  0
  46
  تورم واردات

  تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده‌­های دلاری) نسبت به فصل قبل ١٢,١ درصد است که در مقایسه با تورم واردات فصلی تابستان ١٤٠٠ (٨.٧ درصد) حدود ٣.٤ واحد درصد افزایش داشته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اقتصادآنلاین، براساس گزارش مرکز آمار، پاییز ١٤٠٠، تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده های ریالی) نسبت به فصل قبل، ٤٨,٦ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی تابستان ١٤٠٠ (٦٣.٧ درصد) حدود ١٥.١ واحد درصد کاهش داشته است.تورم واردات

  همچنین، تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده­‌های دلاری) نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٤.٩ درصد است که در مقایسه با تورم واردات نقطه به نقطه تابستان سال ١٤٠٠ (٥٢.١ درصد) حدود ٢.٨ واحد درصد افزایش داشته است.

  در فصل پاییز ١٤٠٠، تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده های ریالی) نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٤٥,٩ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه تابستان ١٤٠٠ (٤٨٥.٤ درصد) حدود ٣٩.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

  افزایش تورم واردات

  همچنین، تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده­‌های دلاری) نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٤.٩ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه تابستان سال ١٤٠٠ (٥٢.١ درصد) حدود ٢.٨ واحد درصد افزایش داشته است.

  در فصل پاییز ١٤٠٠، تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده های ریالی) در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٤٠٠ برابر با ٤٧٨,٣ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه تابستان ١٤٠٠ (برابر با ٥١٣.٨ درصد) حدود ٣٥.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

  همچنین، تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای وارداتی (مبتنی بر داده های دلاری) در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٤٠٠ برابر با ٥٥.٣ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه تابستان ١٤٠٠ (٥٤.٣ درصد) حدود یک واحد درصد افزایش داشته است.

  بیشتر بخوانید:همه چیز درباره طرح ترافیک سال ۱۴۰۱

  مطلب قبلیستاد اجرایی سی ‌و سومین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب در مصلی مستقر شد
  مطلب بعدیتولید پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر توسط دانش‌بنیان‌ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده + پنج =