کاهش مرگ‌های کرونا  در افراد واکسینه شده

  0
  3
  کاهش مرگ‌های کرونا

  عضو کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با ویروس کووید۱۹ ضمن توضیح درباره تاثیر تزریق واکسن کرونا در کاهش مرگ‌های کرونا  گفت: گزارش اولیه فاز سه واکسن برکت آماده شده و خوشبختانه از نظر اثربخشی بسیار خوب بوده و بیش از ۸۴ درصد اثربخشی داشته است.

  واکسن کرونا – منزل

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا صالحی عضو کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با ویروس کووید۱۹ درباره تاثیر تزریق واکسن کرونا در کاهش مرگ‌های کرونا گفت: نکته اساسی که وجود دارد این است که با توجه به اینکه واکسیناسیون ما با افراد کادر درمان و افراد مسن شروع شد، در پیک پنجم کمترین میزان مرگ و میر در کادر درمان را داشتیم. همچنین متوسط سن مرگ و میرمان در این پیک پایین آمد که علتش این بود که افراد واکسینه شده کمتر به نوع شدید بیماری مبتلا شدند و تعداد کمتری از افراد مسن را از دست دادیم.

  کاهش مرگ‌های کروناالزامات قرنطینه هوشمند برای کاهش مرگ‌های کرونا 

  وی درباره الزامات اجرای قرنطینه هوشمند و بازگشایی‌ها توضیح داد: اولا در کل انجام قرنطینه هوشمند بسیار مفید است و ما بالاخره یک روز باید این اقدام را آغاز می‌کردیم. حالا ممکن است از ابتدا همه ابعاد این قرنطینه کامل نباشد، اما باید شروع آن را به فال نیک گرفت و امیدوارم آغاز شود و بتوان آن را روزبه‌روز تقویت کرد.

  عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا افزود: یکی از مهم‌ترین الزاماتی که برای اجرای قرنطینه هوشمند وجود دارد، این است که افراد جامعه ما تقریبا اکثریتشان علیه کرونا واکسینه شده باشند، افرادی که واکسینه نیستند، مورد پیگیری قرار گرفته و اقناع شوند تا مراجعه کنند و واکسیناسیون برایشان انجام شود. در عین حال یکی از الزامات مهم دیگر برای اجرای قرنطینه هوشمند ثبت تست‌ها است. افرادی که مراجعه می‌کنند، تست‌هایشان در سامانه‌ای ثبت شود تا وزارت بهداشت بتواند این افراد را پیگیری کند و به آنها دسترسی داشته باشد.

  کاهش مرگ‌های کروناصالحی گفت: نهایتا الزام آخری که بسیار مهم است و مردم باید درباره آن مطلع باشند، این است که کماکان حضورشان در مجامع عمومی و محل کار باید همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و … باشد.

   بیشتر بخوانید:

  معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

  مالیات بر تراکنش بانکی نداریم

   

  آخرین وضعیت مطالعه واکسن برکت روی سنین زیر ۱۸ سال

  مجری کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت همچنین درباره آخرین وضعیت مطالعه واکسن برکت روی سنین زیر ۱۸ سال  و گفت: هنوز سازمان‌های مربوطه مجوز انجام این مطالعه را صادر نکرده‌اند و فعلا در مرحله بررسی قرار دارد. اما خبر خوب این است که گزارش اولیه فاز سه واکسن برکت آماده شده و خوشبختانه از نظر اثربخشی بسیار خوب بوده و بیش از ۸۴ درصد اثربخشی داشته است. با توجه به اینکه این اثربخشی همزمان با واریانت دلتا بوده، می‌تواند بسیار امیدبخش باشد.

  مهر تایید سازمان جهانی بهداشت بر اسناد فاز یک برکت برای کاهش مرگ‌های کرونا 

  وی درباره ارائه اسناد فازهای مطالعاتی واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشت برای دریافت تاییدیه این سازمان بیان کرد: اسناد فاز یک مطالعاتی واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشت ارائه شد و مورد تایید این سازمان قرار گرفت و اسناد فاز دو را هم ارائه کردیم که در حال بررسی است. اسناد فازم سوم مطالعه نیز در حال ارسال است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 + 7 =