افزایش قیمت حمل‌ونقل برای تنظیم بازار

  0
  45
  فزایش قیمت حمل‌ونقل

  ستاد تنظیم ‌بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان با افزایش ۲۵‌درصدی بلیت قطار، ۳۰‌درصدی کرایه مسافران جاده‌ای و ۳۵‌درصدی کرایه حمل کالا موافقت کرد.افزایش قیمت حمل‌ونقل در روزهای آتی اعمال خواهد شد.

   به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  مهر، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از موافقت با پیشنهاد معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی درخصوص افزایش کرایه حمل کالا و مسافر جاده‌ای و ریلی و نیز تصویب این پیشنهاد در ستاد تنظیم‌بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور خبرداد.

  افزایش قیمت حمل‌ونقلافزایش قیمت حمل‌ونقل

  جزئیات افزایش قیمت حمل‌ونقل 

  بر این اساس قرار شد نرخ حمل هر تن-کیلومتر حداکثر ۳۵‌درصد نسبت به آخرین نرخ کرایه حمل کالا در سال‌۱۴۰۰ افزایش یابد. نرخ کرایه حمل مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ۳۰‌درصد نسبت به کرایه حمل مسافر در سال‌۱۴۰۰ افزایش می‌یابد.

  افزایش قیمت حمل ونقل

  افزایش قیمت حمل‌ونقلهمچنین نرخ بلیت قطار مسافری نسبت به نرخ سال‌۱۴۰۰ حداکثر ۲۵‌درصد افزایش خواهد یافت. در ضمن تعرفه خدمات بندری در سال‌جاری نسبت به سال‌گذشته رشد حداکثر ۴۵‌درصدی خواهد داشت.  پیش از این وزیر راه و شهرسازی طبق دستور رئیس‌جمهور به سازمان‌های «راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای»، «هواپیمایی کشوری» و «بنادر و دریانوردی» و همچنین «شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران» دستور داده بود تا کرایه حمل‌ونقل کالا و مسافر در ایام نوروز امسال افزایش نداشته باشد.

  افزایش قیمت حمل‌ونقل بیشتر بخوانید: سقوط امیدوارکننده آمارهای کرونا

  مطلب قبلیتشکیل کارگروه متخصصین و تعمیرکاران ماشین‌آلات چاپ
  مطلب بعدینشست کمیته اجرایی آیین سپاس چهره های ماندگار صنعت چاپ برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × یک =