حمایت بانک مرکزی از بنگاه های کوچک و متوسط

  0
  123
  بنگاه های کوچک و متوسط

  رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در چند سال گذشته برنامه جدی برای افزایش میزان تأمین مالی SMEها یا همان بنگاه های کوچک و متوسط داشته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم فعال شدن بنگاه های کوچک و متوسط در کنار کارگاه های بزرگ، تأکید کردند: گسترش این کارگاه‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم به ویژه طبقات ضعیف و متوسط هستند.

  بنگاه های کوچک و متوسط مسیرهای رشد و توسعه پایدار

  عبدالناصر همتی افزود: بنگاه های کوچک و متوسط که از آنها تحت عنوان  SMEها یاد می‌شود امروزه به عنوان یکی از مسیرهای اصلی رشد و توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشورها شناخته می‌ شوند. ارزش افزوده بالا، نوآوری، اشتغال ‌آفرینی و انعطاف‌ پذیری بیشتر از مزایای این بنگاه‌ ها است.

  به گفته او، بانک مرکزی در چند سال گذشته برنامه جدی برای افزایش میزان تأمین مالی SMEها داشته است.

  همتی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار واحد کوچک ومتوسط از حدود ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بهره مند شدند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی داشته است.

  وی تصریح کرد: برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی مالی از SMEها درسال ۱۴۰۰ اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک ها برای اعطای سرمایه درگردش به این واحدها، با هدف گسترش نقش آنها درتولید و اشتغال کشور است.

  بیشتر بخوانید: شاخص کل بورس افزایش یافت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − 12 =