کمبود برخی اقلام نوشت افزار و لوازم التحریر در بازار زنجان

  0
  11
  نوشت افزار و لوازم التحریر

  رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم التحریر زنجان با بیان اینکه با کمبود برخی از کالاها در بازار مواجه هستیم، گفت: متاسفانه قیمت کاغذ طی یک ماه گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ رضا مکی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ با بیان اینکه امسال اولین سالی است که مدارس بعد از همه گیری ویروس کرونا در مهرماه به صورت حضوری بازگشایی می‌ شود، اظهار کرد: بازگشایی مدارس به صورت حضوری بعد از چند سال یک فشاری به بازار نوشت افزار و لوازم التحریر وارد کرده است.

   

  کمبود نوشت افزار و لوازم التحریر با افزایش دلالی

  وی با بیان اینکه بازار ایران بازار عرضه و تقاضا است و زمانی که تقاضا در بازار افزایش پیدا می کند دلالی در بازار افزایش پیدا می‌ کند و کالا در بازار کم می‌ شود، ابراز کرد: متاسفانه طی ۲۰ روز گذشته قیمت برخی از کالاهای به شدت افزایش پیدا کرده است.

  رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم التحریر زنجان با بیان اینکه با کمبود برخی از کالاها در بازار مواجه هستیم، تصریح کرد: متاسفانه قیمت کاغذ طی یک ماه گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

  بیشتر بخوانید: رشد جهش‌ وار قیمت کاغذ در 10 روز گذشته

  نوشت افزار و لوازم التحریر وی با تاکید بر افزایش قیمت کاغذ، عنوان کرد: افزایش قیمت جهانی کاغد موجب شده است تا قیمت دفاتر و اجناس کاغذی با افزایش قیمت بی‌سابقه مواجه شود.

  مکی با بیان اینکه در بازار نوشت افزار و لوازم التحریر ایران حدود ۷۰ درصد از کالاها در داخل از کشور تولید و یا مونتاژ شود، ادامه داد: متاسفانه کمبودهای موجود در بازار در بین کالاهای تولید داخل مانند دفاتر مدارس و دفترچه‌های کاغذی است.

  وی با بیان اینکه این کمبود تا حدی جدی است که تامین کننده‌ها نیز با مشکل مواجه شده اند، افزود: در کل ایران ۸ کارخانه دفترسازی ماشینی وجود دارد که از بین این ۸ کارخانه ۲ کارخانه دفتر سازی ماشینی در زنجان است و متاسفانه از این کارخانه ها آن طور که باید و شاید پشتانی نشدند و با کمبود دفتر مدرسه مواجه هستیم.

  نوشت افزار و لوازم التحریر رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم التحریر افزار زنجان با بیان اینکه کمبود کالا در بازار موجب می شود که قیمت کالا خودبه خود افزایش پیدا کند، ابراز کرد: هر کالایی که در بازار به وفور وجود داشته باشد لزومی ندارد که با افزایش قیمت مواجه شود.

  وی با بیان اینکه یک پک دانش آموزی بدون کیف مدرسه حداقل ۵۰۰ هزار تومان و یک پک متوسط حدود یک میلیون تومان است، تصریح کرد: قیمت کیف مدرسه بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

  مطلب قبلیچاپخانه هودیس در پاویون برترین های نمایشگاه چاپ و بسته بندی 
  مطلب بعدیحمایت از بسترهای جدید در صنایع چوب و کاغذ مازندران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.