استفاده از بستر بلاکچین و ارزهای دیجیتال در نمایشگاه چاپ و بسته بندی دوبی

  0
  67
  پاویون صنعت چاپ ایران

  استفاده از بلاکچین و ارزهای دیجیتال در راستای توسعه پایدار صادرات 

  اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران در ششمین حضور خود به عنوان پاویون ملی صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران در نمایشگاه چاپ دبی از بستر بلاکچین و ارزهای دیجیتالی برای توسعه صادرات و سهولت انتقال ارز بهره خواهد گرفت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران با اشاره به برنامه ‌های این اتحادیه برای حضور در نمایشگاه چاپ و بسته ‌بندی دبی، عنوان کرد: استفاده از فناوری همواره فرصت ‌های جدید و بکری برای صنایع به همراه داشته است و در این زمینه در اتاق فکر اتحادیه بر روی موضوع استفاده از پتانسیل بلاکچین و ‌ارزهای دیجیتال در راستای توسعه پایدار صادرات بررسی ‌هایی انجام شده است.

   وی ادامه داد: به همین منظور در سال آینده قبل از حضور در نمایشگاه بین‌ المللی چاپ و بسته ‌بندی دبی دوره آموزشی در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال برگزار خواهد شد.

   عابدین با اشاره به اهمیت درک صحیح پتانسیل بلاکچین و ارزهای دیجیتال برای داد و ستدهای بین ‌المللی گفت: بدون شک این یک فرصت خوب در زمانی مناسب است که اهالی صنعت چاپ و بسته ‌بندی با کسب دانش و اطلاع کامل از آن و حمایت و مشاوره ‌های اتحادیه صادرکنندگان می‌توانند از این بزنگاه برای توسعه پایدار صادرات بهره‌مند شوند.

   وی با اشاره به نمونه‌هایی از ظرفیت و پتانسیل استفاده از بلاکچین و ارزهای دیجیتال گفت: قراردادهای هوشمند و استفاده صحیح و آگاهانه از ارزهای دیجیتال در کسب و کارها تاثیر شگرفی ایجاد کرده است و ورود به موقع و با اطلاع از این حوزه کمک زیادی به اقتصاد صنایع چاپ و بسته‌بندی ایران می‌کند.

   عابدین یادآور شد: با توجه به زیرساخت‌های ایمن و کنترل شده در قراردادهای هوشمند، طرفین قرارداد با اطمینان بیشتری به مبادلات اقتصادی می ‌پردازند که در دوره آموزشی اتحادیه توضیحات جامعی در این زمینه ارائه خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه چاپ و بسته ‌بندی دبی میزبان ششمین پاویون چاپ و بسته‌ بندی ایران

  وی با اشاره به سایر برنامه‌های پاویون ایران، توضیح داد: نمایندگان چاپ ایران تلاش دارند در این نمایشگاه با توجه به نگاه بین ‌المللی برگزارکنندگان و حضور برندهای برتر صنعت چاپ و بسته‌ بندی جهان بازارهای صادرات صنایع چاپ و بسته بندی ایران را تقویت کنند.

   به گفته عابدین،  در این نمایشگاه نمایندگان چاپ و بسته‌بندی حدود ١٠٠ کشور حضور دارند و ایران نیز طبق پنج دوره گذشته، برنامه ‌های متعددی برای معرفی توانمندی‌ ها و ظرفیت‌ های صنعت چاپ ایران دارد.

  نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی سوم تا پنجم خرداد 1401 در شهر دبی برگزار خواهد شد.

  مطلب قبلیاشتغال زایی در صنعت چاپ استان چهارمحال و بختیاری
  مطلب بعدیبرگزاری نمایشگاه کتاب تهران و التهاب بازار کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 5 =