ورود لیبل ساخته شده از همپ (Hemp) به بازار

  0
  130
  لیبل ساخته شده از همپ

  شرکت المانی VPF از سازندگان عمده مواد ویژه لیبل نوعی لیبل ساخته شده از همپ (Hemp) یا گیاه شاهدانه وارد بازار کرده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گروه همتا؛ شرکت المانی VPF از سازندگان عمده مواد ویژه لیبل با همکاری شرکت Gmund Papier نوعی کاغذ لیبل پشت چسبدار که به طوری کامل از هِمپ (Hemp) یا گیاه شاهدانه ساخته شده است وارد بازار کرده است. این نوع لیبل ساخته شده از همپ می تواند جایگزین کاغذهایی شود که از چوب ساخته می شوند.

  لیبل ساخته شده از همپاین لیبل ساخته شده از همپ 120 گرمی که تماماً از الیاف گیاه شاهدانه اروپایی ساخته شده است بسیار نرم است، قابلیت چاپ پذیری ان بالاست و به راحتی قابل بازیافت است. گیاه شاهدانه یکی از قدیمیترین گیاهانی است که برای تولید کاغذ استفاده می شود. انجیل معروف گوتنبرگ برای اولین بار در سال 1455 میلادی با استفاده از این نوع کاغذ چاپ شد و تا سال 1880 میلادی بین 75 تا 90 درصد کاغذ چاپ از الیاف گیاه شاهدانه ساخته می شده است. برخلاف درختان، گیاه شاهدانه سریع رشد می کند، به راحتی می توان آن را کاشت و کاملا قابل استفاده است.

  بیشتر بخوانید: اسلیوهای محافظتی کاغذی جایگزین بالشتک ‌های پلاستیکی

  از یک مزرعه گیاه شاهدانه بین چهار تا پنج برابر یک جنگل با ابعاد مشابه می توان کاغذ تولید کرد. ارتفاع این گیاه در طول یک سال به چهار متر می رسد و سالی سه بار می توان ان را کشت و درو کرد و بیش از هر محصول گیاهای خانگی و محلی زیست توده تولید می کند.

  مطلب قبلیناصر کلاری؛ مرد خیر صنعت چاپ
  مطلب بعدیمدیرعامل جدید شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران منصوب شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.