مدیرعامل خانه کتاب از تشدید نظارت بر توزیع کاغذ یارانه ای خبر داد

  0
  73
  مدیرعامل خانه کتاب

  اعلام شرایط تخصیص کاغذ یارانه ای از سوی مدیرعامل خانه کتاب  

  مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با اعلام تشدید نظارت و حساسیت‌ ها بر توزیع کاغذ یارانه ‌ای گفت: از بحث های جدی دوره جدید این است که ناشران برای دریافت کاغذ یارانه ای باید از سهمیه دریافتی کاغذ قبل، به طور کامل استفاده کرده باشند.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با با اعلام اینکه نظارت بر توزیع و استفاده از کاغذ یارانه‌ای تشدید می‌شود، اظهار داشت: نحوه تخصیص کاغذ بر اساس نشست شورای تخصیص چگونه است و در این فرایند خانه کتاب و ادبیات ایران ناشران دریافت کننده کاغذ را انتخاب نمی کند، بلکه ناشران کاغذ مورد نیاز خود را بر اساس کتابی که قصد انتشار آن را دارند در سایت درخواست می کنند و سپس در جلسه تخصیص کاغذ درخواست ها بررسی می شود.

  وی افزود: کاغذی که پیش از این دریافت کرده، میزان اعلام وصولی که در خانه کتاب و ادبیات دارد و میزان شمارشی که انجام شده است همه در نحوه تخصیص کاغذ دخیل هستند.

  مدیرعامل خانه کتاب ادامه داد: از بحث های جدی این دوره این است که ناشران باید از سهمیه دریافتی کاغذ قبل، به طور کامل استفاده کرده باشند. اینگونه کار شورا سه بخش است، تخصیص، توزیع، نظارت. در معاونت امور فرهنگی برنامه ها در این رابطه تدوین و با ترکیب مشخصی، به خانه کتاب و ادبیات ایران سپرده می شود اما در نشست تخصیص، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات، تنها یک نماینده و یکی از اعضاست و همه باید برای تخصیص کاغذ نظر بدهند.

  رمضانی ادامه داد: ما فرآیند توزیع را مثل گذشته از طریق اتحادیه ها و نظارت را هم از طریق خانه کتاب انجام می دهیم، ناشر به دنبال چاپ کتاب درخواست اعزام ناظر می دهد و پس از انجام نظارت و شمارش اگر مجموع شمارش ناشر از مجموع دریافتی کمتر از ۸۰ درصد باشد، به او کاغذ تعلق نمی گیرد، همه ناشران در پروفایل خود در سامانه می توانند ببینند که به چه دلیلی کاغذ دریافت نکرده یا چقدر کاغذ دریافت خواهند کرد.

  بیشتر بخوانید: رانت واردکنندگان کاغذ به ضررشان می شود

  مدیرعامل خانه کتاب اظهار داشت: این نحوه تخصیص هم مطابق با درخواستی است که ناشر روی سامانه ثبت کرده است. موضوع نظارت به ما واگذار شده است اما مساله تخصیص، تولید و واردات همچنان در اختیار معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

  وی همچنین در مورد حمایت از اهل قلم گفت: حمایت ها در حال ارتقا است و با صندوق اعتباری هنر، مشغول گفت و گو هستیم، برنامه هایی برای بهبود وضعیت انجام داده ایم و امیدواریم در این مجموعه، امکانات بهتری به اهالی قلم، شعرا و ویراستاران ارائه شود.

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + 10 =