خروج چوکا گیلان از وضعیت ضرردهی به سودآوری خاص

  0
  53
  چوکا گیلان

  مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران چوکا گیلان گفت: این مجموعه عظیم صنعتی با ۱۷۶ درصد رشد در زمینه فروش محصول، از شرایط ضرردهی خارج شد و تا پایان سال ۹۹ به وضعیت سودآوری خالص رسید.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا؛ ایرج زمانی فرد با ارائه رشد آمارهای تولیدی این مجموعه عظیم صنعتی و تولیدی اظهار داشت: بر اساس گزارش های منتشر شده حسابرسی شستا، شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا گیلان) توانست با رشد ۵۰ درصدی تولید و ثبت رکورد تولید بیش از چهار هزار تن در ماه، پس از پنج سال به سود ناخالص دست یابد.

   وی در خصوص سایر فعالیت های این صنایع عظیم در سطح گیلان افزود: همچنین تولید کود آلی هوموس و ورود این شرکت به صنعت سبز برای اولین بار و  پرداخت بدهی های سنواتی گذشته و بازسازی و نوسازی کارخانه تولید نئوپان اسالم از دیگر دستاوردهای کلیدی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ بوده است.

   مدیر عامل چوکای گیلان افزود: لازم بذکر است این شرکت توانست با توجه به میزان شاخص رشد نسبت به سال قبل ۶۱ درصد زیان خالص خود را نیز کاهش دهد.

  حمایت همه جانبه از چوکا گیلان

   زمانی فرد در پایان خواستار حمایت همه جانبه مردم و مسئولان در سطح استانی و ملی از این مجموعه عظیم اقتصادی و تولیدی شد و تصریح کرد: برای ادامه فعالیت و رفع موانع تولید در چوکای گیلان، باید تدبیری جهت تامین چوب مورد نیاز این کارخانه اندیشیده شود و در طرح تفصیلی چوکا  مکلف هستیم اگر درختی از جنگل قطع کردیم به ازای آن دو اصله نهال بکاریم.

  بیشتر بخوانید: تاکید رئیس کل دادگستری گیلان بر احیای کارخانه چوکا

   صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا گیلان) در شهرستان رضوانشهر سال ۱۳۵۲ طراحی و در سال ۱۳۵۷ به بهره برداری رسید که ۴۰۰ هزار هکتار از جنگل های گیلان با ظرفیت سالانه ۵۰۰ هزار متر مکعب چوب، حوزه تأمین چوب و منابع اولیه این کارخانه با هدف تولید ۱۵۰ هزارتن کاغذ در سال است.

  مطلب قبلیدست دلالان مواد اولیه صنعت چاپ را کوتاه کنید
  مطلب بعدیقیمت خودرو دوباره گران شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + 5 =