چاپ تمامی کتاب‌ های درسی با کاغذ تولید داخلی

  0
  66
  کاغذ تولید داخلی

  دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا گفت:‌ مقرر شد که آموزش و پرورش برای چاپ کتاب‌های درسی سال آینده کلاً از کاغذ تولید داخلی استفاده کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، مهشید پورداد دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا،‌ با اشاره به وضعیت کاغذ و حمایت از کاغذ تولید داخلی گفت: هفته گذشته، هشتم اسفندماه، جلسه‌ای در معاونت صنایع عمومی وزارت صمت برای بررسی موضوع تأمین کاغذ کتب درسی و نشریات و روزنامه با حضور نمایندگان معاونت فرهنگی و مطبوعاتی وزارت ارشاد و سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران و انجمن واردکنندگان و سازمان حمایت و جهادکشاورزی و… برگزار شد.

  وی ادامه داد:‌ در این جلسه عنوان شد که آموزش و پرورش برای تأمین کتاب‌های درسی سال آینده به‌طور کامل از کاغذ داخلی استفاده می‌کند و قرارداد تولید آن نیز منعقد شده است، همچنین تسهیلات لازم برای تأمین چوب مورد نیاز کارخانجات داخلی و حمایت از واحدهای در حال تکمیل و راه‌اندازی نیز انجام خواهد شد تا به‌زودی وارد چرخه تولید کاغذ شوند.

  بیشتر بخوانید:برنامه های شرکت حریر خوزستان برای تولید انواع کاغذ فیلتر و تیشو

  تامین کاغذ تولید داخلی

  پورداد گفت: در این جلسه همچنین مطرح شد که ارز مورد نیاز برای تأمین کاغذهای مورد نیاز نشریات و کتب تأمین شود تا کشور در سال آینده با کمبود مواجه نشود.

  دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا وضعیت کاغذ تولید داخلی در کشور را مشابه سال‌های گذشته دانست و اضافه کرد:‌ امسال ما بیش از یک‌میلیون تُن تولید در حوزه کاغذ بسته‌بندی داشتیم. در حوزه کاغذ تحریر نیز اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است.

  وی ادامه ‌داد:‌ از سوی دیگر آمار تولید کاغذ بسته‌بندی نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش داشته است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × یک =