اعطای وام‌های کم‌بهره از صندوق ذخیره ارزی به صنعت چاپ

  0
  108
  کارگران چاپخانه‌ها

  رئیس اتحادیه چاپ‌خانه داران تهران  از قول مساعد وزیر ارشاد برای اعطای وام‌های کم‌بهره از صندوق ذخیره ارزی خبر داد تا این صنعت به روزرسانی شود و از طرفی موزه‌ای بدین منظور آماده بهره‌برداری شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از رادیو گفت و گو احمد ابوالحسنی  با اشاره به برگزاری بیست و یکمین جشنواره صنعت چاپ اظهار کرد: برای اولین بار از یک پدر شهید صنعت چاپ تقدیر و تشکر شد که در نوع خود، کار زیبایی بود.

  وی با اشاره به تقدیر از یک مدرس صنعت چاپ که بسیار باشکوه برگزار شد، افزود: در این جشنواره مواردی را مطرح کردیم و وزیر ارشاد هم به آن لبیک گفت.

  ابوالحسنی با اعلام این که وزیر از ابتدا در روز صنعت چاپ قول‌های مساعدی داده بود که امروز نتیجه می‌دهد، ادامه داد: در جشنواره اخیر نیز چند درخواست داشتیم؛ نخست این که مکانی را برای موزه ملی صنعت چاپ اختصاص دهند.اعطای وام‌های کم‌بهره 

  وی با ابراز امیدواری نسبت به این که قول وزیر در این رابطه به زودی اجرایی شود، افزود: خارجی‌ها به چاپ خانه‌های ما می‌آیند و می‌خواهند ماشین‌های بسیار قدیمی را با قیمت گزاف خریداری کرده و با خود ببرند ولی دوستان ما با عشق از آن پاسداری می‌کنند.

  بیشتر بخوانید:تعطیلی گسترده چاپخانه‌های استان لرستان

  اعطای وام‌های کم‌بهره برای به روزرسانی

  ابوالحسنی با بیان اینکه بسیاری از این ماشین‌ها به صورت دکور در چاپ خانه‌های قدیمی نظیر علوی نگهداری و حفظ می‌شود، ادامه داد: قرار است بخشی از ساختمان ارشاد را بدین منظور اختصاص دهند.

  وی ادامه داد: متولی حوزه کاری ما بر اساس قانون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و معتقد بودیم چرا نباید از مزایای این وزارتخانه دولتی بهره مند باشیم؟

  رئیس اتحادیه چاپ‌خانه داران تهران تاکید کرد امروز اهالی این فن به وام‌هایی با سودهای پایین نیاز دارند نه وام‌های 18 و 20درصد که جواب نمی‌دهد؛ لذا وزیر در این حوزه قول مساعد داده است.اعطای وام‌های کم‌بهره 

  ابوالحسنی اضافه کرد: متولیان امر همچنان خواستارِ باقی ماندن صنعت چاپ ذیل وزارت ارشاد هستند و قرار است وام‌ها از صندوق ذخیره ارزی داده شود. چنان چه پیشتر نیز این اتفاق افتاده بود و بسیاری از ماشین‌ها به روز شد.

  وی به رادیو گفت‌وگو گفت: در سال ابتدایی دولت قرار داریم و ما نیز فرصت بسیاری داریم تا این قول‌ها را پیگیری کنیم.

  مطلب قبلیچاپ تمامی کتاب‌ های درسی با کاغذ تولید داخلی
  مطلب بعدیانتشارات جنگل یک واحد تولیدی کارآفرین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده + 16 =