بیان مشکلات کسب و کار انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران

  0
  104
  انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران

  در جلسه هیئت مدیره انجمن با رئیس سازمان توسعه تجارت پیگیری مشکلات کسب و کار اعضای انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران بیان و بررسی شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ پس از پیگیری های فراوان؛ صبح دیروز 29 دی ماه جلسه هیئت مدیره انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران با دکتر پیمان پاک معاون وزیر صمت و ریاست سازمان توسعه تجارت و با حضور مدیران آن سازمان از جمله مهندس عباسپور مدیرکل محترم دفتر مقررات صادرات و واردات برگزار شد.

  در این جلسه هیئت مدیره انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران ضمن تشریح شرایط واردات و وضعیت بازار داخلی کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی و شرایط تولید و عرضه در بازارهای جهانی، مسائل و موانع موجود در فرآیند واردات و خصوصا موضوع تغییرات اخیر سامانه جامع که موجب توقف روند واردات  اعضای انجمن شده و نهایتا موجب دپوی کالا در گمرکات و بی اعتباری واردکنندگان در مقابل  فروشندگان خارجی و نیز بهم خوردن تعادل و ثبات بازار می شود را مطرح کردند.

  انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران سپس در ادامه این جلسه حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران درخواست انجمن، برای حذف سقف و سابقه را مطرح کرده و راهکارها و دلایل انجمن را برای اهمیت انجام و پیگیری این امر که کمک شایانی به تنظیم و تعادل بازار کاغذ و مقوا برحسب نیاز کشور و مصرف کنندگان می نماید را تشریح کردند.

  همچنین سایر شرایط و موانع و قوانین مربوط به واردات انواع کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی و سامانه جامع تجارت نیز مطرح شد که توسط دکتر پیمان پاک و دیگر مسئولان حاضر در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  بیشتر بخوانید: بخشنامه‌ جدید وزارت بازرگانی مشکلات حوزه کاغذ را زیاد کرد

  سپس دکتر پیمان پاک ضمن تاکید بر سیاست های دولت بر تسهیل فرآیندهای تجاری موثر بر تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع و تولید و صادرات کشور، قول مساعدت و همکاری برای مشکلات مطروحه را داد و اعلام کرد؛ در خصوص کاهش مشکلات دستور اقدامات و پیگیری های لازم را صادر می کنند که نتایج آن متعاقبا به استحضار اعضای محترم رسانده می شود.

  انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فرآورده های سلولزی ایران

  مطلب قبلی5 اقدام ضروری چاپخانه در مسیر حفظ محیط زیست
  مطلب بعدیپیشبرد اهداف فرهنگی با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × یک =