تأکید رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ بر لزوم همکاری بانکها برای تخصیص ارز

  0
  111
  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا شرایط تأمین کاغذ را خوب ارزیابی کرد

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا مشکلات تأمین و تخصیص ارز را ناشی از عدم همکاری بانک ها ارزیابی کرد. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به همدلی و وفاق در میان اعضای این انجمن، گفت: در مسیر فعالیت خود یک هدف مشترک داریم؛ تامین کاغذ مورد نیاز کشور. خوشبختانه در این حوزه موفق بودیم و در سراسر کشور نیز کاغذ و مقوا موجود است.

  وی با اشاره به موانع و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، افزود: با وجود همه مسائلی که تحریم‌های ظالمانه ایجاد کرده، نیاز کشور در بخش‌های مختلف به خوبی برآورده شده است. هدف این است که بتوانیم پس از این نیز به همین روال طبق وظیفه ذاتی انجمن کار خود را ادامه بدهیم. 

  میرباقری به ارتباط خوب و موثر این انجمن با وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و ادامه داد: برای ثبت سفارش‌ها، مشکلات زیادی نداریم؛ اما مساله اصلی نبود همکاری بانک‌ها برای تامین و تخصیص ارز است در‌حالی‌که بعد از طی مراحل دشوار ثبت سفارش و دریافت مجوزها، باید در صف تخصیص ارز برویم.

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با طرح این موضوع که قیمت کاغذ و مقوا به نسبت کالاهای دیگر در کشور مناسب است، تاکید کرد: بعد از همه فرآیند‌‌ها در خوشبینانه‌ترین حالت، یک‌ماه طول می‌کشد، بانک ارز را تخصیص دهد. این در حالی است که با توجه به نوسانات نرخ کالاهای مختلف به‌‌ویژه در حوزه کاغذ، اغلب با مشکل روبه‌رو می‌‌شویم.

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذمیرباقری با بیان اینکه فروشنده‌ها اغلب پس از تاخیر ما در ارسال پول، به پروفرماهای قبلی خود پایبند نیستند و کالاها را با قیمت جدید عرضه می‌کنند، گفت: همین موضوع موجب می‌شود که ما مجبور شویم دوباره با تعرفه و مبلغ جدید درخواست ثبت سفارش کنیم که همین مساله روند کار را کند می‌کند.

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا همچنین به تعدد صدور بخشنامه‌ها از سوی وزارتخانه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: تعدد این بخشنامه‌ها اغلب موجب بر هم خوردن ثبات در بازار می‌شود، در حالی‌که ضروری است، وزارت صمت یا بانک مرکزی اعلام کند که بخشنامه‌ها به‌مدت یک‌سال پایدار است نه اینکه مدام تغییر کند.

  بیشتر بخوانید: افزایش قیمت کاغذ به دنبال افزایش قیمت جهانی

  میرباقری یادآور شد: مساله اینجا است که به‌دلیل تعدد بخشنامه‌ها و تغییر بخش زیادی از آن‌ها در فواصل زمانی کوتاه، مصرف‌کننده، تولیدکننده و واردکننده با چالش‌های جدی روبه‌رو است و نمی‌توانند برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند.

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا در پایان بر لزوم مشورت و همفکری دولت با بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: وزارت صمت در تصمیم‌گیری‌ها، بهتر است قبل از هر اقدامی نظر ذی‌نفعان و فعالان زنجیره حوزه کاغذ را جویا شوند تا منطبق بر مستندات بازار تصمیم‌گیری شود.

  مطلب قبلی ارتقای اعتماد به نفس کارآفرینان با استفاده از 8 تکنیک موثر
  مطلب بعدیبازگشت مالیات و عوارض ارزش افزوده صادرکنندگان به دستور سازمان مالیاتی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.