خودکفایی در تولید کاغذ تا پایان 1401 در دستور کار است

  0
  50
  خودکفایی در تولید کاغذ

  تا پایان سال 1401 به 80 درصد خودکفایی در تولید کاغذ خواهیم رسید

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از مهمترین اولویت‌ها دولت که در دستور کار بوده، خودکفائی در صنعت نشر و تولید کاغذ است. تلاش‌مان این است تا پایان سال 1401 تا 80 درصد به خودکفایی در تولید کاغذ برسیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، آئین اختتامیه سی ‌و نهمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست ‌و‌ نهمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، امروز‌(سه‌شنبه 24 اسفندماه 1400) با حضور سید‌ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علیرضا مختارپور، رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اهالی فرهنگ در تالار وحدت برگزار شد.

   اسماعیلی در این آئین با تاکید برای رسیده به خودکفایی در تولید کاغذ بیان کرد: برای حوزه کتاب، فعالیت‌های متنوعی مدنظر قرار گرفته است که  تلاش برای خودکفایی در تولید کاغذ و خودکفایی در صنعت نشر در اولویت قرار دارد.  تلاش‌مان این است تا پایان سال 1401 تا 80 درصد به خودکفائی در حوزه کاغذ برسیم. تلاش می‌کنیم همه کارهایی را که برای تولید ارزان نیاز است، انجام دهیم.

  وی با اشاره به سه فعالیت‌ مهم فرهنگی دولت سیزدهم، گفت: در این چندماهه که از فعالیت دولت مردمی می‌گذرد، شاهد برگزاری جایزه ادبی جلال آل احمد و جشنواره شعر فجر بودیم و این سومین رویداد مهم فرهنگی است که با دقت و جدیت فراوان و داوری‌های علمی انجام شد.

  بیشتر بخوانید: حوزه کاغذ چاپ و تحریر در دوران کرونا با کاهش تولید مواجه شد

  اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با وجود شیوع کرونا، کار بزرگی که دولت مردمی انجام داد، تلاش برای تعطیل نشدن برنامه‌های فرهنگی بود. در این مدت، دو دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران برگزار شد  که در دوره دوم یک‌میلیون و 331 هزار نسخه کتاب فروخته شد و این کتاب‌ها به‌صورت رایگان به 2975 روستا و 1265 شهر ارسال شدند که اتفاقی کم‌نظیر بوده است.

  مطلب قبلیلمینیت در بسته بندی انعطاف پذیر «بخش اول»
  مطلب بعدیتاثیر بسته بندی های جذاب و خلاقانه در جذب مشتری

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 − شش =