افزایش ۵۰ هزار تومانی قیمت هر بند کاغذ در روز‌های اخیر

  0
  96
  قیمت هر بند کاغذ

  مدیرمسئول انتشارات شالگردن گفت: قیمت هر بند کاغذ در ده روز اخیر، به میزان ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نیما معماریان شاعر و مدیرمسئول انتشارات شالگردن، درباره وضعیت قیمت کاغذ در روز‌های اخیر گفت: قیمت کاغذ همچنان بالاست و در ده روز گذشته تقریباً قیمت هر بند کاغذ ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

  قیمت کاغذ در ماه های گذشته با نوسانات زیادی مواجه بوده است؛ چند ماه قبل مدیرمسئول انتشارات نگارتابان گفته بود، برخلاف وعده‌هایی که مسئولان در زمینه قیمت کاغذ دادند، نه تنها با ثبات قیمت یا کاهش آن مواجه نبودیم؛ بلکه دوباره قیمت آن افزایش یافت و کاغذ تحریر با ابعاد ۶۰ در ۹۰، به بندی ۶۱۰ هزار تومان رسید.

  پر واضح است که افزایش قیمت کاغذ، در نهایت روی قیمت کتاب هم اثر می گذارد. علاوه بر قیمت کاغذ، دستمزذ چاپخانه داران و کاغذ گلاسه که برای جلد کتاب استفاده می‌شود، هم با افزایش قیمت مواجه بوده است. تمام این موارد وارداتی هستند و تولید داخلی نیستند.قیمت هر بند کاغذ

  بیشتر بخوانید: ارائه کاغذ ارزان ‌قیمت یارانه ‌‌‌ای و وضعیت قیمت کتاب

  وزیر ارشاد هم پیشتر در نماز جمعه از نیاز کشور به ۳۰۰ هزار تن کاغذ در سال خبر داد و اعلام کرد، بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا یک سال و نیم دیگر ۸۰ درصد کاغذ نیاز کشور در داخل تامین می‌شود.

  مطلب قبلیارائه کاغذ ارزان ‌قیمت یارانه ‌‌‌ای و وضعیت قیمت کتاب
  مطلب بعدیآتش سوزی انبار کارتن کارخانه ای در ماهدشت کرج

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار + 19 =