قیمت کاغذ تحریر دوباره افزایش یافت

  0
  46
  قیمت کاغذ تحریر

  قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد دوباره با افزایش ناگهانی به مرز ۷۰۰ هزار تومان نزدیک شده است. افزایش و کاهش‌های پی در پی این بازار اعتماد مشتریان را سلب کرده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل  از تسنیم‌، در حالی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث خودکفایی در تولید داخلی کاغذ را دنبال می‌کند و به زودی محموله‌ای دو هزار و ۲۰۰ تنی کاغذ تحریر به چرخه توزیع وارد می‌شود‌، قیمت‌ها در بازار کاغذ با افزایش ناگهانی به مرز ۷۰۰ هزار تومان نزدیک شده‌اند.

  بالا و پایین شدن قیمت‌ها در بازار کاغذ از ابتدای سال جاری تاکنون موجب بی‌اعتمادی مشتریان به این بازار و عدم خرید و فروش جدی و در نتیجه رکود نسبتاً شدید شده است.

  گزارش‌ها از بازار کاغذ نشان می‌دهند که قیمت کاغذ تحریری که تا دو روز پیش بندی ۶۳۰ هزار تومان بود حالا به بندی ۶۹۰ هزار تومان رسیده است،‌ افزایش قیمتی که نه به پشتوانه افزایش تقاضا ایجاد شده است و نه از کاهش عرضه. به نظر می‌رسد بازار کاغذ امروز بیش از هر زمان دیگری درگیر و دار حواشی و تلاطم‌های ناشی از جو روانی شده است.

  بیشتر بدانید: موفقیت ناشران به دنبال فروش مجازی کتاب

  عدم ثبات قیمت کاغذ تحریر

  پیش از این فروشندگان و فعالان این بازار در گفت‌وگو با تسنیم از شرایط حاکم بر بازار کاغذ و افزایش و کاهش‌های بی‌دلیل در قیمت‌ها انتقاد کرده و از وضعیت کسب و کار در این بازار و عدم تمایل واردکنندگان برای واردات کاغذ خبر داده بودند.

  تلاطم‌های سال‌های اخیر بیش از هر زمان دیگری لزوم توجه به تولید داخلی و به حرکت درآوردن چرخ تولید را گوشزد کرده است‌؛ موضوعی که رهبر انقلاب نیز مطالبه جدی برای آن داشته‌اند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × چهار =