افزایش قیمت کاغذ تحریر بر خلاف وعده مسئولان

  0
  65
  کاغذسازی

  دولت آبادی گفت: افزایش قیمت کاغذ تحریر با ابعاد ۶۰ در ۹۰، به بندی ۶۱۰ هزار تومان.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل ازایران اکونومیست، احمد دولت‌آبادی مدیرمسئول انتشارات نگارتابان درباره قیمت کاغذ اظهار کرد: برخلاف وعده‌هایی که مسئولان در زمینه قیمت کاغذ دادند، نه تنها با ثبات قیمت یا کاهش آن مواجه نبودیم؛ بلکه دوباره قیمت آن افزایش یافت و کاغذ تحریر با ابعاد ۶۰ در ۹۰ ، به بندی ۶۱۰ هزار تومان رسید.

   

  افزایش قیمت کاغذ و ریزش کتابخوانی

  وی ادامه داد: با هر ناشری صحبت می‌کردم؛ قصد داشت قیمت تمام شده کتابش را افزایش دهد. با وجود اینکه می‌دانیم افزایش قیمت کتاب حد و حدودی دارد و مخاطب نمی‌تواند کتاب را با قیمت بالا تهیه کند. یک کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای با قیمت ۵۵ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود و برای مخاطب تهیه این کتاب سخت است. از این رو این دسته از کتاب‌ها با ریزش مخاطب روبرو می‌شوند. افزایش قیمت کاغذ راه چاره را بر ناشران بسته است.

  مدیرمسئول انتشارات نگارتابان با اشاره به استفاده مخاطبان کتاب از اپلیکیشن‌ها برای تهیه آن اظهار کرد: مخاطبان کتاب مورد نظرشان را از طریق اپلیکیشن‌های خرید کتاب با قیمت پایین‌تر از بازار تهیه می‌کنند یا به خرید کتاب‌های قاچاق روی می‌آورند. آنها بیشتر تمایل دارند نسخه‌های پی دی اف کتاب‌ها را بخرند. خودم که تولیدکننده کتاب هستم، به دلیل قیمت بالای کتاب کاغذی مجبورم کتاب‌های مورد نیازم را از طریق همین اپلیکیشن‌های خرید تهیه کنم.

  بیشتر بخوانید:

  تولید ۲۰ هزار تن کاغذ تحریر برای نجات صنعت نشر

   

   دولت آبادی درباره کتاب‌های جدید انتشارات نگار تابان بیان کرد: سه گانه سمانه پناهی با عنوان‌ «وایو در سرزمین کیهانه»، «وایو در سرزمین آناهید» و «وایو در سرزمین آتکایون» در انتشارات نگارتابان به زودی منتشر و روانه بازار نشر می‌شود. این اثر از جمله آثار نوجوان فانتزی هستند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 − یک =