هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس برگزار شد

  0
  60
  هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس

  آیین هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس و بیست و یکمین جشنواره ملی چاپ ایران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران فارس و جمعی دیگر از مسئولان ملی و استانی برگزار شد.

  راه‌اندازی کارخانه تولید کاغذ زاگرس

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در آیین هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس از راه‌اندازی کارخانه تولید کاغذ زاگرس با ظرفیت تامین ۴۰ درصد کاغذ کشور خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این کارخانه که با سرمایه‌گذاری حدود یک هزار میلیارد و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال انجام است، بتوانیم این پروژه اقتصاد مقاومتی را در تامین بخش قابل توجهی از نیازهای مصرفی کشور به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

   ایزدی با تاکید بر اینکه رسالتی در صنعت چاپ بر عهده ما قرار دارد، بیان کرد: این سازمان در زمینه تأمین دستگاه‌ها و ثبت سفارش‌ها و موارد مرتبط در زمینه بازرگانی و توسعه تجارت با لحاظ نمودن کمترین بوروکراسی اداری در راستای تحقق اهداف صنعت چاپ استان فارس و شهرستان شیراز، قدم بر خواهد داشت.

  بیشتر بخوانید: رئیس جمهور از کارخانه کاغذ سازی زاگرس بازدید کرد

  چاپ فارس نیازمند تدبیر

  مهدی فرهنگ، رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران فارس نیز در آیین هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس ضمن تشکر از برگزارکنندگان این برنامه در رابطه با اشتغال ایجاد شده در این صنعت، مطرح کرد: در صنعت چاپ استان فارس بیش از صدها مراکز و نزدیک به هزار نفر فعالیت دارند که در این سال ‌ها با وجود بیماری فراگیر کرونا و کمبود کار، تاکنون با همه مسائل موجود فعال هستند.

  وی با گلایه از روند ارجاع کارهای مربوط به صنعت چپ به استان‌های دیگر ادامه داد: استان تهران و همجوار آن به دلیل تمرکز منابع نسبت به استان فارس خدمات ارزان‌تری ارائه می‌کنند و همین باعث شده که اکثر مراکز دولتی به ویژه بانک‌ها اکثر کارهای بخش خصوصی را چاپ می‌کنند که نیازمند تدابیری در رابطه با این موضوع هستیم. هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس

  صنعت چاپ به فرهنگ ما گره خورده است

  صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در سخنرانی خود در جمع صنعتگران عرصه چاپ و نشر با بیان اینکه صنعت چاپ به فرهنگ ما گره خورده است، مطرح کرد: مهم‌ترین وسیله صنعت چاپ، کاغذ است که امید است با راه‌اندازی کارخانه زاگرس که ظرفیت تامین ۴۰ درصد کاغذ کشور را دارد به صنعت چاپ فارس کمک شود.

  وی با اشاره به اینکه صنعت چاپ فارس محروم است، گفت: امیدواریم رونق از دست رفته صنعت چاپ با نشر و گسترش فرهنگ مطالعه و توجه به موضوع انتقال کارها به استان تهران و قم با تدابیری دوباره احیاء شود.هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس

  در پایان این مراسم از صنعتگران فعال عرصه چاپ و نشر، برگزیدگان مختلف این جشنواره و همچنین فعالان اتحادیه چاپخانه‌داران نیز تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

   

  تجلیل از فعالان چاپ در هشتمین جشنواره بزرگداشت روز صنعت چاپ فارس

  در پایان این مراسم از صنعتگران فعال عرصه چاپ و نشر، برگزیدگان مختلف این جشنواره و همچنین فعالان اتحادیه چاپخانه‌داران نیز تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − هفت =