کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان از یک چاپخانه

  گفت وگو با احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران

  0
  62
  کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران از کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان و برچسب مشروبات الکی در جریان بازدید از چاپخانه‌ ها خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران از کشف چند تخلف جدید در جریان بازرسی‌ های اخیر اتحادیه چاپخانه ‌داران از چاپخانه‌ ها خبر داد و گفت: در جریان بازدید‌های بازرسان اتحادیه از چاپخانه ‌ها مشخص شد که چندین چاپخانه که از اتحادیه مجوز دریافت نکرده و تنها به مجوز وزارت فرهنگ اکتفا کرده بودند‌، درگیر تخلف گسترده شده ‌اند.

   

  بازدید سرزده از چاپخانه ها و کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان

  وی در ادامه درباره کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان توضیح داد: چاپ جعبه داروهای تقلبی‌، جعبه آمپول بیماران سرطانی‌، برچسب مکمل ‌های غذای تقلبی‌، ویتامین ‌ها و برچسب مشروبات الکلی از جمله این تخلفات بود که شناسایی شد.

  ابوالحسنی ادامه داد: در سال ‌های گذشته 90 درصد تخلفات در چاپخانه هایی که از اتحادیه مجوز لازم را دریافت نکرده ‌اند‌، رخ داده است.

   وی با اشاره به وعده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر حمایت از رفع مشکلات سردرگمی چاپ بین دو وزارتخانه ارشاد و صمت و برگزاری جلسه بین دو وزرتخانه با حضور چاپخانه ‌داران گفت:‌ متأسفانه هنوز موفق نشده ‌ایم در این زمینه اقدام خاصی داشته باشیم و ما همچنان منتظر تحقق وعده‌ های وزیر ارشاد هستیم.

  ابوالحسنی ادامه داد: نمی ‌توان بُعد فرهنگی و صنعتی چاپ را از یکدیگر جدا کرد، اکنون زیر 40 میلیارد تومان سرمایه نمی ‌توان چاپخانه راه‌ اندازی کرد، ما نیازمند تغییر ساختار و قانون در صنعت چاپ هستیم،‌ بخش صنعتی چاپ باید جدی ‌تر دیده شود. کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان

  وی اضافه کرد: در سال ‌های گذشته و با قوانین فعلی سرفصلی برای حمایت از صنعت چاپ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، وزارت صمت نیز مسئولیت ما را نمی ‌پذیرفت و می ‌گفت، شما زیرمجموعه ارشاد هستید و ما حمایتی نمی‌ کنیم. در دیداری که فعالان این صنعت با وزیر ارشاد داشتند، پیشنهادات و وعده ‌هایی برای رفع این مشکلات مطرح شد.

  بیشتر بخوانید: حل مشکل نظارت بر چاپ دیجیتال و پیگیری حقوق ناشران

  ابوالحسنی در بخش دیگری از سخنان خود به چاپ دیجیتال و تخلفاتی که در ذیل آن انجام می‌ شود،‌ اشاره کرد و یادآور شد:‌ متأسفانه وزارت صمت بدون نظر کارشناسی چاپ دیجیتال را زیرمجموعه اتحادیه لیتوگرافان قرار داده است،‌ توجیه ‌شان هم این است که تعدادشان اندک است؛ در حالی که اتحادیه لیتوگراف نه ابزار و نه تخصص نظارت روی چاپ دیجیتال را ندارد،‌ اکنون تمامی کتاب ‌ها در چاپ دیجیتال چاپ می‌ شود و کمتر ناشران به سراغ چاپ افست می ‌روند. عدم نظارت هم موجب شده که این عرصه با تخلفات گسترده روبرو شود. کشف جعبه داروهای تقلبی سرطان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + نه =