اکسپو 2021 دبی فرصتی برای نمایش توانمندی‌های چاپ و نشر ایران

  0
  68
  صنعت بسته بندی

  نمایشگاه اکسپو 2021 دبی، از 28 مهرماه (20 اکتبر 2021 ) آغاز و تا 21 فروردین سال 1401 (۳۱ مارس ۲۰۲۲)  ادامه خواهد داشت. این رویداد فرصت خوبی برای ارائه توانمندی ‌های صنعت چاپ و نشر ایران و جذب بازارهای منطقه‌‌ ای و جهانی است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به وضعیت صادرات صنعت چاپ کشور طی شش ماه نخست امسال، گفت: با توجه به شیوع کرونا و درگیر شدن کشور با آن، شاهد تاثیر آن درتمام مسائل اقتصادی کشور هستیم، از سوی دیگر مسائلی مثل تغییر دولت و مدیران کشور تا حدود موجب کند شدن روند اقتصادی شد.

   وی ادامه داد: در این میان معتقدم که با حضور نیروهای جدید در دولت و انگیزه‌های جدی و خوبی که برای پیشرفت اقتصادی کشور وجود دارد، در بخش صادرات تاثیر خوبی در شش ماهه دوم خواهیم داشت.

   عابدین همچنین به برگزاری نمایشگاه اکسپو 2021 اشاره کرده و گفت: در این میان اگر از فرصت نمایشگاه اکسپو 2021 دبی برای ارائه توانمندی‌های صنعت چاپ و نشر کشور در این محمل استفاده کنیم، تا بتوانیم در جذب بازارهای منطقه و جهانی سهمی داشته باشیم.

   وی با اشاره به لزوم مشارکت و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، یادآور شد: این دو وزارتخانه با حمایت از صادرکنندگان و تولیدکنندگان حوزه‌های مختلف از جمله چاپ و نشر‌، می‌توانیم در مدت زمان مشخصی در  فضای نمایشگاهی اکسپو 2021 دبی حضور داشته باشیم و توانمندی‌های خود را عرضه کنیم.

  اکسپو 2021 دبی فرصتی برای نمایش توانمندی‌های چاپ و نشر ایرانطرح اکسپو 2021 دبی به ارشاد ارائه شد 

  عابدین با بیان اینکه ما طرح توجیهی خود را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در نمایشگاه اکسپو 2021 دبی ارائه کرده‌ایم، عنوان کرد: اگر بتوانیم طبق یک برنامه‌ریزی مشخص به مدت دو هفته صنایع بخش‌های مختلف از جمله چاپ و نشر در پاویون ایران حضور فیزیکی داشته باشند، اتفاق خوبی برای ما به شمار می‌آید.

  وی با اشاره به حضور بازدیدکنندگان مختلف جهان برای بازدید از اکسپو 2021 دبی ، توضیح داد: معمولا همه کشورهای دنیا در این نمایشگاه یک پاویون اختصاصی دارند و توانایی‌های خود را در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی عرضه می‌کنند.

  بیشتر بخوانید: فعالان حوزه نشر و پرداخت تسهیلات 107 میلیاردی

   عابدین با بیان اینکه نمایشگاه اکسپو از بزرگترین رویدادهای نمایشگاهی جهان است که به طور معمول هر ۴ یا ۵ سال یکبار برگزار می‌شود، عنوان کرد: اکسپو آخرین بار نیز در سال ۲۰۱۷ و به میزبانی قزاقستان برگزار شد اما نمایشگاه اکسپو 2021 دبی به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

   وی تاکید کرد: ارائه دستاوردهای کشورهای مختلف در زمینه‌های متفاوت به ویژه فناوری، محتوای اصلی نمایشگاه اکسپو 2021 دبی است، به طوری که می‌توان گفت که این رویداد محلی برای عرضه ایده‌های نو و مدرنیته کردن دنیا خواهد بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 + 7 =