ایجاد همکاری میان چاپخانه‌داران استان گلستان

  0
  68
  حوزه چاپ کردستان

  چاپخانه‌داران استان گلستان حدود 50 درصد از کارهای چاپی شهرستان  را به چاپخانه‌های شهرهای بزرگی مانند تهران و اصفهان صادر می‌کنند و این در حالی‌ است که سایر شهرستان‌های استان قادر به فعالیت و همکاری با یکدیگر نیستند. چاپخانه‌داران استان گلستاندر این سیستم ضرر بسیاری می کنند.

  علی کوهستانی مدیر چاپ فردوسی در تشریح مجموعه و حوزه فعالیت خود به خبرنگار نشریه چاپ و نشر گفت: من از سال 1365 در این صنعت مشغول به فعالیت هستم و با توجه به وجود دستگاه‌های به‌روز و خط تولیدی کامل در مجموعه، کارهای اداری و تجاری مانند چاپ اطلاعیه و اعلامیه را انجام می‌دهیم.

  کوهستانی درباره وضعیت چاپ استان گلستان توضیح داد: استان گلستان در صنعت چاپ به دلیل نبود کار بسیار عقب ‌مانده است و من نقاط ضعف این صنعت در استان را عدم اتحادیه قوی و نبود هماهنگی میان واحدهای مختلف شهرستان‌های استان می‌دانم. همچنین باید گفت که اداره‌های کل استانی به اداره‌های شهرستان‌ها اجازه نمی‌دهند که کاری را انجام دهند و مشکلی را رفع کنند.

  چاپخانه داران استان گلستانوی با اشاره به خروج کارها از استان بیان کرد: ما حدود 50 درصد از کارهای چاپی شهرستانمان را به چاپخانه‌های شهرهای بزرگی مانند تهران و اصفهان صادر می‌کنیم و این در حالی‌ است که سایر شهرستان‌های استان قادر به فعالیت و همکاری با یکدیگر نیستند. چاپخانه‌داران استان گلستان در این زمینه با ضعف روبرو هستند.

   

  بیشتر بخوانید:

  اکسپو 2020 دبی فرصتی برای نمایش توانمندی‌های چاپ و نشر ایران

  هم اندیشی و مطالبه گری فعالان صنعت چاپ

   

  چاپخانه‌داران استان گلستان زیر ذره بین

  مدیر چاپ فردوسی بزرگ‌ترین مشکل چاپخانه‌داران استان گلستان را حضور واسطه و دلالان زیاد در صنعت چاپ دانست و افزود: دلالان و واسطه‌ها حدود 80 درصد از کارها را انجام می‌دهند و از چاپخانه‌داران نیز حق دریافت سفارش را می‌گیرند؛ البته همین واسطه‌ها در شهرهای بزرگ بدون کوچک‌ترین مشکل کارهای غیرقانونی را چاپ می‌کنند اما ما به دلیل حضور در شهرستان کوچک زیر ذره‌بین هستیم و با کوچک‌ترین خلافی مورد بازخواست قرار می‌گیریم.

  چاپخانه‌داران استان گلستان

  وی هماهنگی اداری میان سایر شهرستان‌ها را به‌عنوان رفع مشکلات چاپخانه‌داران استان گلستان پیشنهاد کرد و گفت: باید از مسئولان بخواهیم که مشکل کار را شناسایی و اقدام به حل آن کنند. در گذشته اداره ارشاد اسلامی مدیریت و همکاری بیشتری باچاپخانه‌داران استان گلستان داشت اما اکنون ما هیچ هماهنگی و حمایتی را از سوی وزارت ارشاد مشاهده و دریافت نمی‌کنیم.

  کوهستانی در پایان درباره آینده صنعت چاپ استان گلستان گفت: متاسفانه نمی‌شود به آینده صنعت چاپ استان گلستان امیدوار بود چرا که مدیریت و رسیدگی خاصی نسبت به صنعت چاپ در این استان وجود ندارد. چاپخانه‌داران استان گلستان هر روز با مشکلات بیشتری روبرو هستند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × دو =