تعطیلی گسترده چاپخانه‌های استان لرستان

  0
  32
  فعالان مطبوعاتی

  چاپخانه‌های استان لرستان سفارش چندانی از شهرها و استان‌های مجاور ندارند؛ تنها یک چاپخانه در بروجرد کار از استان‌های دیگر دریافت می‌کند که آنهم در زمینه محصولات بهداشتی است.

   چاپخانه رسالت کار خود را در حوزه چاپ از سال 1351 آغاز کرد و در حال حاضر در رسته‌های مختلف صنعت چاپ فعالیت دارد. قاسم نوذری نیز بعد از پدر و در سال 80 به‌طور جدی وارد کار صنعت چاپ شد.

  چاپخانه‌های استان لرستاننوذری درباره وضعیت صنعت چاپ به خبرنگار مجله چاپ و نشرآنلاین گفت: وضعیت صنعت چاپ نه تنها در استان لرستان بلکه در سراسر کشور وضعیت  امیدوار کننده ای ندارد. چاپخانه‌هایی که مجوز ندارند اکثر کارهای چاپی استان را دریافت می‌کنند و با قیمت‌های پایین‌تر از ما کار را انجام می‌دهند و یا نقش دلالی گری ایفا می‌کنند و کارها را به استان تهران و به دست چاپخانه‌های بزرگ می‌سپارند. در حال حاضر ما در سطح استان 24 یا 25 چاپخانه داریم که 4 یا 5 تای آن‌ها تا آنجا که من اطلاع دارم فعال هستند.

  وضعیت سفارش های چاپخانه‌های استان لرستان

  وی در ادامه بیان داشت: چاپخانه‌های استان لرستان سفارش چندانی از شهرها و استان‌های مجاور ندارند؛ تنها یک چاپخانه در بروجرد کار از استان‌های دیگر دریافت می‌کند که آنهم در زمینه محصولات بهداشتی است.

  مدیر چاپخانه رسالت مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ استان لرستان را نبود بازار کار، درگیری مالیاتی و تهیه مواد اولیه دانست.

  بیشتر بخوانید: بازدید از قدیمی ترین چاپخانه فارس توسط مدیرکل اداره ارشاد فارس

  مطلب قبلیبرگزیدگان مسابقات ملی طراحی محصول و بسته بندی معرفی شدند
  مطلب بعدیبرنامه های شرکت حریر خوزستان برای تولید انواع کاغذ فیلتر و تیشو

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + سه =