قول مساعد برای کاهش تعرفه واردات فیلم های پلیمری

  0
  55
  واردات فیلم های پلیمری

  مدیرکل دفتر غیر فلزی وزارت صمت از کاهش تعرفه واردات فیلم های پلیمری به ۵ تا ۲درصد برای سال آینده خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران ، صبح امروز ریاست اتحادیه چاپخانه داران تهران در جلسه ای با مدیرکل دفتر غیر فلزی معاونت صنایع وزارت صمت، با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان فیلم های پلیمری در کشور گفت: قیمت مواد اولیه فیلم های پلیمری در بورس از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ درصد رشد داشته که این افزایش قیمت بی رویه مشکلات جدی را برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان این فیلم ها به وجود آورده است.

  واردات فیلم های پلیمری

  وی با بیان اینکه فیلم های پلیمری کاربرد وسیعی در بسته بندی انواع محصولات غذایی، بهداشتی و دارویی دارد، اظهار داشت: از آنجایی که بازار مصرف فیلم های پلیمری در یک سال گذشته، کشش افزایش قیمت را نداشته، از این رو چاپخانه های تولیدکننده، مدام با کاهش حاشیه سود خود، قیمت های نهایی را برای مصرف کننده ثابت نگه داشتند که  البته تداوم این روند دیگر برای چاپخانه دار امکانپذیر نبوده و ورشکستگی آنها را به دنبال خواهد داشت.

  احمد ابوالحسنی با تاکید بر اینکه باید سیاست های اقتصادی دولت تامین کننده حقوق تولیدکننده، مصرف کننده، وارد کننده و صادر کننده باشد، خواستار منطقی کردن نرخ تعرفه واردات مواد اولیه فیلم های پلیمری شد.

  واردات فیلم های پلیمریبرپایه این گزارش در ادامه این جلسه مهندس محسن صفدری مدیر کل دفتر غیرفلزی وزارت صمت با استقبال و قدردانی از برگزاری چنین جلسه ای گفت: برای مطالبه کاهش تعرفه و پیگیری مشکل افزایش قیمت مواد اولیه فیلم های پلیمری بسیار به موقع مراجعه کردید چرا  که فردا قرار است کتاب جامع قوانین،مقررات و تعرفه واردات سال ۱۴۰۰ بسته شود.

  بیشتر بخوانید:

  راه اندازی تعاونی چاپخانه داران استان کرمان

  جایزه بشر دوستانه اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برای فعالان…

  اولویت های کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران مشخص…

  برگزاری بیستمین جشنواره ملی چاپ در آخرین روزهای قرن

   

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه از سال آینده ارز مورد استناد گمرگ،  ارز با نرخ آزاد می باشد از این رو کاهش تعرفه واردات فیلم های پلیمری مطالبه بجا و درستی است.

  مهندس صفدری با تاکید بر اینکه برای کاهش تعرفه  واردات فیلم های پلیمری، دفتر معاونت صنایع وزارت صمت هرکاری که از دستش بربیاید انجام خواهد داد، اظهار داشت: به طور قطع تعرفه واردات این مواد برای سال آینده از ۲۰ درصد به رقم ۵ تا ۲ درصد کاهش خواهد یافت.

  واردات فیلم های پلیمریگفتنی است در جلسه صبح امروز، حسین احمدی مدیر چاپ ماد رول و تقی علیان مشاور عالی اتحادیه چاپخانه داران نیز حضور داشتند که مدیر چاپ ماد رول  هم به بیان مشکلات چاپخانه داران و افزایش قیمت مواد اولیه  فیلم های پلیمری پرداخت و گفت: از انجایی که بیشتر مصرف کنندگان فیلم های پلیمری کارخانه های شوینده و بهداشتی هستند، بنابراین چاپخانه دار مجبور است با کاهش پی در پی حاشیه سود خود، نرخ های نهایی این فیلم ها را ثابت نگه دارد تا قیمت محصولات شوینده و بهداشتی برای مردم بیش از این گران نشود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده + 14 =