صنعت چاپ ایران به خارج از مرزها ورود پیدا کند

  گفت و گو با احد جاودانی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

  0
  73
  صنعت چاپ ایران

  پس از همه گیری کرونا و مشکلاتی که گریبانگیر صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ ایران شد، احد جاودانی (مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران)نمایشگاه را شروع فرصت‌های دوباره برای صنعت چاپ ایران دانست و به ضرورت صادرات کالاهای چاپی اشاره کرد.

  به گزارش خبرنگار چاپ و نشر آنلاین احد جاودانی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حاشیه برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی گفت: نمایشگاه امسال بسیار خوب برگزار شد؛ به طوری که از استقبال و حضور شرکت‌ها و دوستان فعال در عرصه صنعت چاپ ایران برمی آید که نمایشگاه امسال با رونق و شکوهی بیش از سال های گذشته برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه کرونا در دو سال اخیر تاثیر مخربی بر تمام صنایع از جمله صنعت چاپ ایران گذاشته است، اظهار داشت: نمایشگاه شروعی دوباره برای صنعت چاپ است. ضرورت دارد حرکت‌هایی برای نمایش توانمدی‌ های صنعت چاپدر داخل و خارج از کشور آغاز شود.

  صنعت چاپ ایرانتوانمندی های صنعت چاپ ایران

  جاودانی تصریح کرد: صنعت چاپ کشورمان توانمندی‌های بالایی دارد؛ از همین رو باید به شروع صادرات در این عرصه کمک کرد و فضای لازم برای صنعتگران در اختیارشان قرار داده شود که این در دستور کار وزارت خانه قرار دارد.

  وی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند انگیزه‌ای برای این شروع مجدد باشد، ادامه داد: برخی از چاپخانه داران به واسطه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌توانند کارهای بکر و تازه خود را در عرصه صنعت چاپ ایران که به واسطه کرونا به حالت نیمه تعطیل در آمده بود را در معرض دید عموم قرار بدهند و به این ترتیب فرصت‌های جدیدی را در بازار صنعت چاپ ایران و خارج از کشور به دست بیاورند.

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خاطر نشان کرد: نمایشگاه صنعت چاپ می‌تواند یک شروع مجدد برای احیای صنعت چاپ کشور و معرفی تولیداتش همچنین تشویق تولیدکنندگان به فعالیت بیشترباشد. در این رابطه دولت هم برنامه های خوبی را برای حمایت از این صنعت طراحی کرده که در صحبت‌های آینده معاون فرهنگی حتمآ بیان خواهد شد.

  مطلب قبلی28 سال با نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران
  مطلب بعدیبرگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ کاری سترگ بود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.